Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wystartowała tegoroczna odsłona kampanii „Wrocław nie marnuje”

Facebook

Miasto promuje ponowne wykorzystywanie, naprawianie, odnawianie oraz recykling materiałów i produktów. Wszystko po to, by redukować ilość powstających śmieci.

źródło: materiały prasowe

Jednym z elementów kampanii jest wsparcie wrocławskiego bookcrossingu…

 

Tłumaczy Marcin Obłoza z biura prasowego urzędu miasta.

W 2019 roku ważną częścią kampanii był festiwal gotowania z resztek „Osiedla Nie Marnują”, połączony z działaniami edukacyjnymi oraz dystrybucją kranówki przez MPWiK. Wzięło w nim udział ok. 2 tys. osób. W tym roku miasto ponownie współpracuje z radami osiedli i zaprasza je do organizacji warsztatów dla mieszkańców „Godzina dla niemarnowania”. Oprócz tego powstała specjalna i wyjątkowa mapa…

 

 

A znaleźć ją możemy na stronie wroclaw.pl

źródło: materiały prasowe

Dobre nawyki związane z niemarnowaniem powinny wchodzić w krew już od najmłodszych lat. Właśnie dlatego miasto przygotowuje 10 scenariuszy lekcji zero waste dla szkół…

 

 

Miasto dba także o ograniczanie zużycia plastiku w szkołach. Już na początku października powstanie kolejnych 11 źródełek Wrocławskiej Kranówki w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Podobne źródełka zostały już zamontowane w ośmiu placówkach. Na razie jednak, ze względu na sytuację związaną z epidemią koronawirusa, nie będzie można z nich korzystać.

 

Miasto zaczyna od siebie i zgodnie z zeszłorocznym zarządzeniem prezydenta Jacka Sutryka, eliminuje plastik w urzędzie…

 

 

Od 20 września, w ramach Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju, urząd pilotażowo rezygnuje z pojemników na odpady w pokojach pracowników urzędu przy ul. Hubskiej oraz Świdnickiej. Dzięki temu zostanie zredukowana liczba zużywanych worków foliowych. W czterech budynkach urzędu, od 21 do 24 września zostanie również zorganizowana zbiórka elektroodpadów i pustych słoików, które zostaną wykorzystane w foodsharingu. Potrawy w tych słoikach trafią np. do lodówek społecznych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 lutego 2021