Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wystartowała zimowa rekrutacja na Politechnice Wrocławskiej

Facebook

Można już rejestrować się w systemie rekrutacyjnym Politechniki Wrocławskiej. Właśnie rozpoczął się zimowy nabór na studia magisterskie.

/materiały prasowe/Politechnika Wrocławska/

Co znalazło się w ofercie?

W ofercie są 64 kierunki, w tym 20 w języku angielskim oraz dwie nowości. Na chętnych czeka 3 700 miejsc na studiach stacjonarnych i 350 na studiach niestacjonarnych. Jednocześnie będzie można rekrutować się także na studia I stopnia na kierunku górnictwo i geologia- dostępnych jest 60 miejsc. Dwa nowe kierunki na studiach drugiego stopnia to: elektroniczne systemy mechatroniki na Wydziale Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów oraz energetyka jądrowa na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym. Szczegóły na temat wymagań rekrutacyjnych oraz opisy wszystkich dostępnych kierunków można znaleźć na stronie Działu Rekrutacji.

Do kiedy kandydaci mają czas na załatwienie formalności?

Na zarejestrowanie się w systemie i wniesienie opłaty rekrutacyjnej, kandydaci mają czas do 9 lutego 2023 r. Listy przyjętych ogłosimy 14 lutego. Z kolei na 24 i 25 stycznia zaplanowano warsztaty online, dzięki których będzie można zapoznać się z tym, czego nauczymy się na wybranych kierunkach i specjalnościach, oraz tego, jakie są perspektywy pracy dla absolwentów. Będzie to świetna okazja, by posłuchać zarówno wykładowców, jak i studentów z poszczególnych kierunków i bezpośrednio zapytać ich o interesujące kwestie związane z nauką na PWr. Wszystkie spotkania będą transmitowane na żywo na profilu Politechniki Wrocławskiej na Youtube. Zapis z nagrania będzie dostępny również po zakończeniu spotkania.

Co nowego?

Elektroniczne systemy mechatroniki to zupełnie nowy kierunek, który powstał na Wydziale Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów. Kształcenie na nim obejmie najnowsze zagadnienia z obszaru mechatroniki z silnym akcentem elektroniki, oprogramowania oraz czujników i mikrosystemów. Studenci będą się zajmować tematami z zakresu techniki sensorycznej, cyfrowej analizy danych oraz sterowania i aktuacji.

Natomiast absolwenci energetyki jądrowej, nowego kierunku na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym, zdobędą wiedzę i umiejętności z zakresu fizyki i chemii jądrowej. Będą uczyć się o elementach ochrony radiologicznej, konstrukcji i eksploatacji współczesnych reaktorów jądrowych, bezpieczeństwie jądrowym, inżynierii materiałowej oraz jądrowym cyklu paliwowym. Program studiów będzie realizowany we współpracy z zagranicznymi i krajowymi instytutami oraz firmami zajmującymi się energetyką jądrową. Jest także wspierany przez profesorów wizytujących i specjalistów przemysłu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 marca 2024