Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wystawa zabytkowych tramwajów na Popowicach już w sobotę (9.09)

Facebook

Wystawa i przejażdżki zabytkowymi, unikatowymi tramwajami i autobusami. I wspólne oglądanie projektów z Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Takie atrakcje czekają nas już w ten weekend na Popowicach, w dawnej zajezdni MPK.

Kiedyś była to czynna zajezdnia, a potem – fabryka tramwajów Protram. Wkrótce – ma być tam muzeum dokumentujące dzieje wrocławskiego transportu. Obiekt liczy już 117 lat. W sobotę (9.09) będą po nim bezpłatnie oprowadzali przewodnicy.

 

A jest co oglądać. Goście ujrzą m.in. najstarszy wrocławski wagon – tzw. lorę wieżową, czyli specjalny pojazd do naprawy sieci trakcyjnej z XIX wieku. Na wystawę będą się składały także inne wozy gospodarczych, na przykład szlifierki, opryskiwacze czy pługi. Taką kolekcję trudno znaleźć gdziekolwiek indziej. Będzie też wystawa autobusów – będzie można spotkać kultowe już modele jelcza czy ikarusa.

 

Do zajezdni będzie można dojechać bezpłatnie zabytkowym tramwajem kursującym m.in. z ul. Kazimierza Wielkiego czy spod Opery, albo specjalnymi – również zabytkowymi – liniami autobusowymi: „B” z Brochowa, „H” z Wojnowa, czy „M” z Psiego Pola. Będzie też specjalna linia „F” kursująca dookoła Pilczyc i Kozanowa. Z okien autobusu będzie można oglądać gotowe projekty WBO.]

 

Wystawę organizuje Klub Sympatyków Transportu Miejskiego.

 

Mapa linii specjalnych KSTM

 

Szczegółowe informacje o imprezie na stronie organizatora – KSTM

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj