Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wywczas: cykl darmowych imprez filmowych na wrocławskich osiedlach

Facebook

Wrocławska Fundacja Filmowa zaprasza mieszkańców na Wywczas – czyli cykl darmowych filmowo-kulinarnych imprez.

Czeka nas 5 pokazów plenerowych, które łączą się z poczęstunkiem ten poczęstunek przygotowują lokalne restauracje i z kuchnią z danego kraju, w jakim specjalizuje się ta partnerska, restauracja powiązany jest film. Czyli jeśli jesteśmy tak jak na początku w pierwszym wydarzeniu na Szczepinie naszym partnerem jest Zaporoska Chata, która serwuje dania kuchni ukraińskiej, to pokazujemy film „Poza własne granice”, które wyprodukowała Fundacja Ukraina i opowiada o życie obcokrajowców we Wrocławiu.

mówił Lech Moliński z Wrocławskiej Fundacji Filmowej.

Każde wydarzenie będzie przypisane do jednej z historycznych dzielnic Wrocławia.

Najpierw jest Stare Miasto, dawna dzielnica Stare Miasto, czyli właśnie Szczepin, serce Szczepina, tam w pięknej Górce, która świetnie nadaje się do organizacji kina plenerowego, odbędzie się nasze wydarzenie 22 sierpnia, następnie przenosimy się na Fabryczną, to będzie w czwartek 2 września i kolejne czwartki września to taka podróż później na południe: Krzyki, Śródmieście, Psie Pole i wielki finał 25-26 września.

Pokazy mają też wzmocnić więzi sąsiedzkie.

Lato w mieście może być fajne. My z tego, że ludzie coraz bardziej chcą spędzać czas i właśnie w przestrzeniach miasta i w swoim bezpośrednim otoczeniu, chcemy skorzystać, żeby przypomnieć, opowiedzieć, zwrócić uwagę na to, jak ważna, jak cenna jest zieleń w mieście i wzmacniać tą inicjatywą dobre sąsiedztwo, lokalność to, co gdzieś tam się dzieje, ale ciągle, ciągle potrzeba wspomnienia.

Podczas pierwszego pokazu będziemy mogli zobaczyć film dokumentalny pt.„Poza własne granice”, którego bohaterami są obcokrajowcy mieszkający we Wrocławiu. Impreza rozpocznie się już w najbliższą niedzielę (22 sierpnia) na skwerze św. o. Damiana de Veuster.

To jest właśnie taki zielony skrawek wśród blokowisk, to jest też miejsce, gdzie Stowarzyszenie Serce Szczepina od kilku lat z powodzeniem animuje przestrzeń międzyblokową. Warto też dodać, że wrocławska Fundacja Filmowa wybrała Szczepin, dlatego że docenia sąsiedzkość, jaka panuje między blokowiskiem u nas na Szczepinie. Rzeczywiście to jest bardzo aktywne osiedle z takimi mieszkańcami, którzy spotykają się i współtworzą charakter tego osiedla.

mówi Joanna Klima ze stowarzyszenia Serce Szczepina.

Informacje na temat kolejnych wydarzeń oraz repertuaru znajdziecie na facebookowym funpagu Wrocławskiej Fundacji Filmowej.

Kamil Kuchta

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lutego 2023