Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wznowiono poszukiwania 84-latka, który zaginął w Wałbrzychu

Facebook

Wznowiono poszukiwania 84-letniego turysty z Niemiec, który 1 stycznia zaginął na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego w Wałbrzychu na Dolnym Śląsku. 84-latek może potrzebować fachowej pomocy medycznej ze względu na swoją chorobę. Z informacji uzyskanych przez policjantów wynika, że mógł wyjść pieszo na teren pobliskich Świebodzic.

/ fot. wałbrzyska policja/

Od rana turysty znów szuka około 100 policjantów, strażaków i ratowników GOPR. Wczorajsza akcja została wstrzymana po 22. Służby podkreślają, że poszukiwania są trudne ze względu na górzyste ukształtowanie terenu i mocne zalesienie.

Podczas nocnych działań, poza terenem samego parku krajobrazowego, mundurowi sprawdzili między innymi pobliskie szpitale, monitoring miejski i skontaktowali się z korporacjami taksówkarskimi.

84-latek z wycieczką przyjechał z Wrocławia do Zamku Książ i właśnie w rejonie Książańskiego Parku Krajobrazowego był widziany po raz ostatni przez współtowarzyszy. Kamery monitoringu zarejestrowały mężczyznę przechadzającego się bez opieki w tym miejscu.

Najpierw inni członkowie wycieczki szukali seniora na własną rękę, potem powiadomiono służby. Niestety nie byli w stanie powiedzieć kiedy i gdzie dokładnie mężczyzna zaginął.

84-latek w chwili zginięcia ubrany był w ciemne spodnie, kurtkę oraz buty, miał na głowie czapkę z daszkiem i przewieszoną przez ramię torbę z aparatem fotograficznym.

Policja apeluje o informacje do wszystkich, którzy mogą pomóc w odnalezieniu zaginionego o kontakt pod numerem alarmowym Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112 lub bezpośrednio z Komendą Miejską Policji w Wałbrzychu przy ul. Mazowieckiej 2 (tel. 47 87 513 60 lub 47 87 51 423).

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lutego 2024