Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

XIV Kongres Kobiet we Wrocławiu już w ten weekend!

Facebook

8. i 9. października 2022 r. w Hali Stulecia we Wrocławiu odbędzie się największe święto środowisk kobiecych – XIV Kongres Kobiet. W tym roku hasłem przewodnim będzie „Moc jest w nas. Kobiety na rzecz pokoju, równości, klimatu i demokracji”.

fot. mat. prasowe UM Wrocławia

Kongres Kobiet co roku gromadzi znamienite postaci ze świata kultury, nauki, biznesu, a także aktywistki społeczne.

Po dwóch latach obradowania w formie hybrydowej Kongres odbędzie się ponownie na żywo, cieszymy się, że we Wrocławiu. Codziennie rejestruje się około 300 osób i na dziś zarejestrowanych jest już przeszło 2 800 uczestników wydarzenia.

– mówi Joanna Stańczyk, przewodnicząca Dolnośląskiego Kongresu Kobiet.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Dotychczas kongresy poświęcone były sytuacji w Polsce, ale ten rok jest szczególny. Chcąc wyrazić swoje wsparcie dla Ukrainy, Kongres zaprosił do Wrocławia członkinie Ukraińskiego Kongresu Kobiet, a okrągły stół będzie okazją do spotkania kobiet z organizacji pozarządowych, które działają w Polsce na rzecz Ukrainek w Ukrainie oraz Ukrainek w Polsce.

fot. mat. prasowe UM Wrocławia

Bardzo się cieszymy jako Wrocławska Rada kobiet, że Kongres po raz pierwszy odbędzie się we Wrocławiu. Wrocław jest miastem równouprawnienia, o tym wszyscy wiemy, ale chcemy też poprzez Kongres wprowadzać kobiecą perspektywę.

– przyznaje  Joanna Nyczak, przewodnicząca Wrocławskiej Rady Kobiet

W tym roku na Kongresie odbędą się zarówno debaty plenarne (poświęcone ekonomii, wojnie, ekologii, sztuce oporu) jak i wiele paneli, wykładów i warsztatów zgromadzonych w rozlicznych centrach tematycznych takich jak m.in. gospodarki i równości, europejskie, samorządowe, przywództwa, ekologii, zdrowia, kultury, edukacji, praworządności, feminizmu, macierzyństwa i inne.

Program i zapisy pod tym linkiem: XIV KONGRES KOBIET

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj