Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

XIX Dolnośląski Festiwal Dyni już dziś!

Facebook

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza na kolejną edycję Dolnośląskiego Festiwalu Dyni. Start już dziś o godz. 11

fot. mat. prasowe Ogrodu Botanicznego UWr

We Wrocławiu rusza chyba najbardziej kolorowy jesienny festiwal, który rok rocznie odwiedza nawet kilka tysięcy mieszkańców Dolnego Śląska.

Bez inwazji dyniowych dziwolągów jesień we wrocławskim Ogrodzie Botanicznym byłaby zdecydowanie bardziej melancholijna i mniej kolorowa. Gdy w 2004 roku po raz pierwszy organizowano Dolnośląski Festiwal Dyni, aby promować kulinarne, zdrowotne i dekoracyjne walory warzyw dyniowatych, nikt się nie spodziewał, że stanie się on na długie lata najważniejszą ogrodową imprezą w całym sezonie, przyciągającą tysiące gości niezależnie od pogody. W bieżącym roku również nie zabraknie atrakcji dla oka, ucha i podniebienia.

– mówi dr Magdalena Mularczyk z Ogrodu Botanicznego UWr

fot. mat. prasowe Ogrodu Botanicznego UWr

Swój udział w imprezie zapowiedziało ponad stu wystawców, u których można będzie kupić nie tylko najrozmaitsze dynie jadalne i ozdobne, ale też miody, oleje roślinne, przyprawy i innego rodzaju zdrową żywność, a ponadto wyroby rękodzielnicze.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj