Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Z Wielunia do Wrocławia mamy pojechać bezpośrednimi pociągami

Facebook

Porozumienie w tej sprawie zawarły władze aż trzech województw: łódzkiego, wielkopolskiego i – przewodzącego tej grupie – dolnośląskiego. Ze strony marszałków województw jest wola finansowania szynobusów, które miałyby wyjechać na trasę przez Syców i Kępno.

Połączenia znalazły się nawet w dolnośląskim planie transportowym. Problem w tym, że musi być po czym jeździć:

– mówi Agnieszka Zakęś z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. PKP Polskie Linie Kolejowe zaplanowały naprawę tej linii do tego stopnia, by można było tam transportować towary. A co z remontem peronów i dworców, by mogli na nich wsiadać podróżni? Nie będzie to możliwe bez dodatkowych pieniędzy – mówią w PLK. Czy samorządy się dołożą?

Jak dodaje, powinno być to w interesie PKP PLK, bo spółka będzie zarabiała na tym, że pozwala szynobusom jeździć po tych torach. Jak będzie wyglądał rozkład jazdy? Jakimi – i czyimi – pociągami tamtędy pojedziemy?

– mówi Zakęś. Tak, czy inaczej, zanim pojedziemy z Wielunia do Wrocławia pociągiem, musimy uzbroić się w cierpliwość:

Zdaniem Agnieszki Zakęś pociągi na tej trasie mogą skutecznie konkurować z autobusami jeżdżącymi równoległą trasą ekspresową S-8. Jako przykład podaje połączenia kolejowe Wrocławia z Legnicą – mimo dogodnego dojazdu autostradą A4 pomiędzy tymi miastami, pociągi całkowicie wyparły z tej trasy autobusy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj