Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Za nami pierwsza edycja konkursu Kicking Derby. Znamy zwycięzcę!

Facebook

25 zawodników, 3 konkurencje i 4 ekspertów. Tak przebiegła pierwsza w historii edycja Kicking Derby, organizowana przez Panthers Wrocław, wspólnie z firmą Tarczyński i Dolnośląskim Związkiem Piłki Nożnej.

/informacja prasowa

W minioną sobotę, 3 grudnia na Stadionie Olimpijskim w duchu sportowej rywalizacji przedstawiciele wrocławskiego klubu poszukiwali nowego zawodnika wśród piłkarzy, którzy chcieliby spróbować swoich sił w futbolu amerykańskim. Na zwycięzcę, który wyłoniony został 6 grudnia, czeka nagroda finansowa w wysokości 5 000 zł.

Ilu było chętnych?

Chętnych na zamianę piłki nożnej na tę do futbolu amerykańskiego nie brakowało. Do pierwszej edycji konkursu zgłosiło się 25 osób. Wśród nich zawodnicy nie tylko z Wrocławia, ale i z całego Dolnego Śląska.

Weryfikacji zostały poddane trzy stałe elementy gry:

  • Kickoff– 3 próby kopnięcia tak, aby wycelować do najbliżej wyznaczonej strefy na boisku
  • Punt– kopnięcie do celu
  • Field goal– kopnięcie na bramkę

Ku naszemu zdumieniu zwycięzca ostatniej kategorii, czyli kopnięcia na bramkę, był bezbłędny w każdym uderzeniu. Skutecznie wykopał piłkę z każdej możliwej odległości, czyli kolejno 27, 30, 35, 40, 45, 50 i 55 jardów, co zdecydowanie nie jest łatwym zadaniem

– Jakub Samel, Dyrektor Sportowy Panthers Wrocław.

Dolny Śląsk z futbolowym potencjałem

Dla znacznej większości zawodników Kicking Derby były pierwszą okazją do zetknięcia się z piłką do futbolu amerykańskiego. Niemniej jednak bardzo pozytywnie zaskoczył nas poziom sportowy zaprezentowany przez uczestników, co tylko utwierdziło nas w przekonaniu, że środowisko piłkarskie to doskonałe miejsce do poszukiwań lokalnych talentów z ogromnym potencjałem

– Michał Latoś, Prezes Zarządu Panthers Wrocław.

Dziesięciu najlepszych zawodników otrzymało nagrody od firmy Tarczyński i od Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Poznaliśmy także zwycięzcę pierwszej edycji wydarzenia – Jakuba Ałdasia. Jury wyróżniło również miejsce drugie i trzecie, które zajęli kolejno Jakub Ciurkot oraz Sławomir Pełdiak. Trójka zawodników zostanie zaproszona przez władze klubu na Stadion Olimpijski w celu omówienia wspólnych perspektyw na rozwój w strukturach klubu.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 marca 2023