StartSport W Radiu Gra Wiadomości Wiadomości dnia

Za niespełna 2 lata na Polanie Jakuszyckiej powstanie nowoczesne Dolnośląskie Centrum Sportu

Za około półtora roku na Polanie Jakuszyckiej stanie nowoczesne Dolnośląskie Centrum Sportu. , a inwestycja kosztować będzie około 142mln złotych.

Mówi Michał Nowakowski z Urzędu Marszałkowskiego

Obiekt na Polanie Jakuszyckiej powstanie w mniej niż dwa lata, a dokładnie 19 miesięcy. W głównym obiekcie dostępne będą miejsca noclegowe, sale konferencyjne i szkoleniowe oraz wymagane przepisami organizacji narciarskich tunele dla zawodników i trenerów łączące szatnie z częścią treningową oraz strefą startu i strzelnicą. W budynku zaplanowano również centrum odnowy biologicznej z saunarium i dużą siłownią.

Do Polany Jakuszyckiej już dziś możemy dojechać autem, ale gdy obiekt powstanie – znajdzie się tam też nowa, dedykowana temu centrum stacja kolejowa…

Budynek został zaprojektowany po ponad dwóch latach zgodnie ze wszystkimi wskazaniami federacji narciarskich…

Dodatkowym elementem koncepcji jest stworzenie przy centrum muzeum sportów zimowych. Projektanci przewidzieli wymienność funkcji poszczególnych części centrum, które inną rolę będą pełnić latem, inną zimą, a jeszcze inną w czasie wielkich imprez sportowych, które stawiają przed obiektem dodatkowe wyzwania.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Zostaw komentarz