Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Za niespełna 2 lata na Polanie Jakuszyckiej powstanie nowoczesne Dolnośląskie Centrum Sportu

Facebook

Dolnośląskie Centrum Sportu będzie jednym z najnowocześniejszych w Polsce i w Europie Środkowej ośrodków biathlonu i narciarstwa biegowego. To właśnie tu rozgrywane będą zawody najwyższej światowej rangi, a Dolnoślązacy i odwiedzający nas turyści znajdą doskonałe warunki do uprawiania sportu i spędzania czasu wolnego przez cały rok.

Za około półtora roku na Polanie Jakuszyckiej stanie nowoczesne Dolnośląskie Centrum Sportu. , a inwestycja kosztować będzie około 142mln złotych.

Mówi Michał Nowakowski z Urzędu Marszałkowskiego

Obiekt na Polanie Jakuszyckiej powstanie w mniej niż dwa lata, a dokładnie 19 miesięcy. W głównym obiekcie dostępne będą miejsca noclegowe, sale konferencyjne i szkoleniowe oraz wymagane przepisami organizacji narciarskich tunele dla zawodników i trenerów łączące szatnie z częścią treningową oraz strefą startu i strzelnicą. W budynku zaplanowano również centrum odnowy biologicznej z saunarium i dużą siłownią.

Do Polany Jakuszyckiej już dziś możemy dojechać autem, ale gdy obiekt powstanie – znajdzie się tam też nowa, dedykowana temu centrum stacja kolejowa…

Budynek został zaprojektowany po ponad dwóch latach zgodnie ze wszystkimi wskazaniami federacji narciarskich…

Dodatkowym elementem koncepcji jest stworzenie przy centrum muzeum sportów zimowych. Projektanci przewidzieli wymienność funkcji poszczególnych części centrum, które inną rolę będą pełnić latem, inną zimą, a jeszcze inną w czasie wielkich imprez sportowych, które stawiają przed obiektem dodatkowe wyzwania.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj