Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Za trzy miesiące przejście Świdnickie zmieni się nie do poznania

Facebook

Wielkimi krokami zbliża się otwarcie Centrum Innowacji dla Kultury i Edukacji w przejściu Świdnickim. Podziemny tunel zyska nową atrakcję na przełomie listopada i grudnia. Pieczę nad projektem sprawuje Miejska Biblioteka Publiczna, ale centrum Innowacji nie będzie jedną z nich. Zamiast książek znajdziemy tam między innymi laptopy, tablety oraz drukarki 3D.

Każdy, kto nas odwiedzi, będzie mógł zdobyć praktyczne umiejętności z zakresu nowych technologii – mówi kierownik Centrum Innowacji dla Kultury i Edukacji Marcin Skrabka.

Mówimy o przestrzeni mającej blisko czterysta metrów kwadratowych, wyposażonej w sprzęty, których we Wrocławiu nie znajdziemy nigdzie indziej.

Będziemy w samym centrum miasta i wrocławianie będą mogli nas odwiedzać przed pracą lub czekając na przyjaciół czy tramwaj.

Ostateczny kształt oferty centrum będzie zależał od opinii mieszkańców, którzy wzięli udział w zeszłotygodniowych konsultacjach.

Z technologii dostępnych w centrum będzie można korzystać całkowicie za darmo. Odpłatne będą jedynie materiały wykorzystywane przy pracy z drukarkami 3D.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023