Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Zabawa i poważne sprawy w jednym. Szkolą małych ratowników!

Facebook

Na taką naukę nigdy nie jest… za wcześnie. Nawet dwulatek może się dowiedzieć, jak ratować ludzkie życie. We Wrocławiu straż miejska prowadzi program „Mini Ratownik”, w którym dzieci z podstawówek, przedszkoli i żłobków uczą się reagować w sytuacjach zagrożenia.

Taka wiedza trafia do dzieci poprzez zabawę – tłumaczy jedna z instruktorek, mł. insp. Beata Dopierała.

W kryzysowej sytuacji na dziecko można liczyć bardziej niż na dorosłego- tłumaczy Beata Dopierała prowadząca szkolenia we wrocławskiej straży miejskiej.

A jak skutecznie przekazać wiedzę o pierwszej pomocy dziesięcio-, sześcio- czy nawet dwulatkom? Odpowiedź jest prosta: poprzez zabawę. Dzieci chcą być bohaterami i całą przekazaną im w ten sposób wiedzę biorą sobie do serca. Widać już tego efekty, bo „Mini Ratownik” to nie jedyny taki program.

„Mini Ratownik” działa od tego miesiąca. Zajęcia są bezpłatne, prowadzą je fachowcy – dwie strażniczki z wykształceniem wyższym: pielęgniarka i ratowniczka medyczna. Do wrocławskiej Straży Miejskiej mogą zgłaszać się nauczyciele, wychowawcy przedszkolni, opiekunowie żłobków i pracownicy innych instytucji mających pod opieką zorganizowane grupy dzieci do 10 roku życia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj