Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Zabił rodzinę siekierą w środku nocy. Jest akt oskarżenia dla Marcela z Ząbkowic Śląskich

Facebook

Prokuratura Okręgowa w Świdnicy skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Marcelowi C. Będzie on odpowiadał za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem swoich rodziców, a także młodszego brata. Chodzi o zdarzenia z grudnia 2019 roku z Ząbkowic Śląskich.

– mówi Tomasz Orepuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

20-latek usłyszał trzy zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Zabicie rodziców zostało dodatkowo zakwalifikowane jako popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, ponieważ po wszystkim Marcel C. zabrał z domu pieniądze w kwocie 8700 zł, które planował przeznaczyć na ucieczkę z kraju.

Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Złożył także wyjaśnienia, w których opisał przebieg zdarzenia. Z opinii biegłych lekarzy psychiatrów wynika, że  był i jest osobą w pełni poczytalną.Marcel C. jest tymczasowo aresztowany. Grozi mu dożywocie.

Tragedia w Ząbkowicach Śląskich

Do zdarzenia doszło w Ząbkowicach Śląskich w nocy z 8 na 9 grudnia 2019 roku. Mężczyzna zaatakował siekierą swoich rodziców i 7-letniego brata. Śmiertelne ciosy zadał im w trakcie snu. Jak ustalono, Marcel C. upozorował napad rabunkowy na swój dom, następnie starał się zatrzeć ślady przestępstwa, próbując spalić i ukryć ubranie, które miał na sobie podczas zdarzenia oraz siekierę. Po powrocie do domu Marcel C. wyszedł na dach i zawiadomił policję o napadzie rabunkowym.

Mateusz Czmiel

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023