Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Zachodnie osiedla Wrocławia chcą wspólnie walczyć o rozwiązanie swoich problemów

Facebook

Leśnica, Maślice, Żerniki, Kozanów, Jerzmanowo i Pracze Odrzańskie – zachodnie osiedla Wrocławia łączą siły i podpisują porozumienie o współpracy. Mieszkańcy tej części miasta chcą łączyć siły bo liczą na to, że głos kilku rad osiedlowych na raz będzie bardziej w słyszalny ratuszu i pozwoli na lepsze poradzenie sobie z problemami trapiącymi oddalone od centrum osiedla.

A tych jest sporo. Cześć z nich – wspólna dla wszystkich zachodnich osiedli:

– mówi Sławomir Czerwiński z RO Maślice. Mowa tu np. o niewystarczającej liczbie szkół czy słabym skomunikowaniu tych rejonów miasta.

To właśnie problemy z komunikacją najbardziej doskwierają zachodnim radom:

– mówi Irena Rymaszewska, przewodnicząca Zarządu Osiedla Żerniki. Ale wielkim problemem są też zapóźnienia w infrastrukturze, zaznacza Jan Andrzej Kułacz z Leśnicy:

Wszystkie osiedla na zachodzie Wrocławia zmagają się też z problemami społecznymi i demograficznymi, za którymi czasami miasto nie nadąża. Zwraca na to uwagę Sławomir Czerwiński z Maślic:

Osiedla do tej pory już współpracowały ze sobą. Teraz jednak ich przedstawiciele będą się cyklicznie ze sobą spotykać, a wspólne problemy – konsultować na bieżąco.

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj