Radio Gra Wrocław

Zakończył się pierwszy etap rekrutacji do przedszkoli. Pozostało blisko 1700 wolnych miejsc

W rekrutacji przedszkolnej na rok 2023/2024 przygotowano ponad 6,5 tys. miejsc w 158 wrocławskich placówkach publicznych. Wyniki są już dostępne w systemie rekrutacyjnym, a także bezpośrednio w placówce.

/materiały prasowe/

W tym roku złożono 5790 wniosków na ponad 6500 miejsc w placówkach. Ponad 84% dzieci znalazły już miejsca w przedszkolach. Największym zainteresowaniem cieszyły się (jako placówka I wyboru dla 3-latków):

  • Przedszkole nr 111
  • Przedszkole nr 56
  • Przedszkole nr 149

Rodzice, którzy nie będą chcieli skorzystać z przedszkola, do którego zakwalifikowało się ich dziecko, w dniach 24-25 kwietnia będą mogli złożyć rezygnację z miejsca.

Ostateczną listę przyjętych i nieprzyjętych w pierwszym etapie rekrutacji poznamy za tydzień, 27 kwietnia o godz. 14.

Blisko 1700 wolnych miejsc

Dzieci, które nie zostały przyjęte do wybranego przedszkola lub nie skorzystają ze wskazanej przez Urząd placówki, mogą wziąć udział w II etapie rekrutacji (uzupełniającym). Będzie on przebiegał na tych samych zasadach co etap I.

Pozostało nam dużo więcej wolnych miejsc niż osób, które nie zostały zakwalifikowane do żadnego przedszkola. Dlatego z pewnością każde dziecko znajdzie miejsce w miejskiej placówce

– mówi Marcin Miedziński, zastępca dyrektora wydziału Przedszkoli i Szkół Podstawowych UM Wrocław.

Składanie wniosków – w II etapie rekrutacji – rozpocznie się 12 czerwca i potrwa do 14 czerwca. Ostateczne wyniki ogłoszone zostaną 29 czerwca 2023 r.

Nasz Wrocław MAX

W tegorocznej rekrutacji dużym zainteresowaniem cieszyło się nowe kryterium, czyli posiadanie aktywnego statusu podatnika w programie Nasz Wrocław MAX – co dawało dodatkowo 50 pkt. Skorzystało z tego 62% osób.

W ten sposób miasto wspiera rodziców, którzy aktywnie biorą udział w kosztach utrzymania Wrocławia. Tzn. rozliczają podatek PIT i mają meldunek stały we Wrocławiu, co jest niezbędne, by posiadać aktywny status Nasz Wrocław MAX

– podkreśla Marcin Miedziński.

A po liczbie osób na stałe zameldowanych we Wrocławiu możemy m.in. jeszcze dokładniej oszacować niezbędną liczbę miejsc w placówkach oświatowych na terenie danego osiedla

– zaznacza.

Natomiast blisko 20% osób złożyło wnioski z aktywnym statusem podatnika w programie Nasz Wrocław. Co oznacza, że za rozliczenie podatku dochodowego we Wrocławiu uzyskali 30 pkt. rekrutacyjnych.