Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Zasady bezpieczeństwa na plakatach

Facebook

Co zrobić, gdy znajdziemy podejrzany pakunek? Jak się zachować, gdy zostaliśmy zakładnikami? Jak udzielić pierwszej pomocy? Teraz wrocławianie będą mieć te informacje zawsze pod ręką. W całym mieście pojawiły się plakaty na temat bezpieczeństwa.

To akcja edukacyjna wrocławskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego:

– opowiada kierownik CZK Bartłomiej Bajak. To nie wszystko. Druk jest podzielony na dwie części. Na drugiej znajduje się ściągawka – jak, krok po kroku, uratować osobę, która straciła przytomność.

Plakat ma format A2 lub A3, składa się z prostych rysunków, opisanych nieskomplikowanymi zdaniami. Rzuca się w oczy. Forma oczywiście nie jest przypadkowa:

A na jakie zagrożenia jesteśmy narażeni? Największe to te, o których na co dzień nie słyszymy w mediach – przyznaje ekspert, mjr rez. Jarosław Stelmach

Jak podkreślają organizatorzy akcji – była ona planowana już od dłuższego czasu. Jej początek tuż po londyńskich zamachach z udziałem noży i pojazdów było zbiegiem okoliczności.

Ważna jest jednak wykorzystanie KAŻDEJ okazji, by uzupełnić wiedzę o zagrożeniach. Co raz więcej wrocławian ma za sobą szkolenie z pierwszej pomocy. Ale nie każdy.  Część osób po prostu boją się pomagać:

– mówi Martyna Kubica z wrocławskiego Pogotowia Ratunkowego.Zawsze warto przypomnieć, jak uratować życie. Więc przypominamy to i my:

– tłumaczy Martyna Kubica z wrocławskiego pogotowia.

Najważniejsze, byśmy nie bali się reagować. „Dzwońmy do służb” – apelują eksperci. Nawet, jeżeli nasze zgłoszenie okaże się zbędne – ale dokonaliśmy go w dobrej wierze – możemy być z siebie dumni, że postąpiliśmy słusznie. Dyspozytor służb ratunkowych jest przeszkolony, by ocenić – czy potrzebna jest interwencja ratowników. Jeżeli nie jest – najwyżej odeśle nas do innej instytucji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj