Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Zbierają podpisy o remont Pomorskiej i Reymonta

Facebook

„Trzeba zająć się ul. Pomorską i Reymonta” – domagają się aktywiści z Towarzystwa Upiększania Miasta Wrocławia i Akcji Miasto. Jak podkreślają, trasa od mostów Pomorskich do mostu Osobowickiego czeka na remont już od wojny.

Właśnie zaczęli zbierać podpisy pod petycją w tej sprawie:

– mówi Aleksander Obłąk z Akcji Miasto. Tak zrewitalizowana ulica miałaby stać się  A l e j ą  Pomorską.

Mieszkańcy okolicy potwierdzają, że przy Pomorskiej i Reymonta trudno jest żyć:

– mówią Izabela Duchnowska z Nadodrza i Agata Wawryniuk z Kleczkowa. Mimo, że Pomorska wiele lat temu straciła status drogi krajowej (kiedyś biegła tędy trasa „5” na Poznań) i teoretycznie jest to zwykła śródmiejska ulica, z roku na roku jest co raz gorzej:

– dodaje pani Izabela.

Ewentualna przebudowa nie jest ujęta w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym, więc trudno powiedzieć, kiedy mogłoby w ogóle do niej dojść. To zresztą nie pierwszy raz, gdy aktywiści żądają od prezydenta Dutkiewicza remontu Pomorskiej. W sierpniu ubiegłego roku złożyli pismo, w którym domagali się przebudowy tej i kilku innych ulic. Wniosek został odrzucony:

– mówi Aleksandra Zienkiewicz z Towarzystwa Upiększania Miasta Wrocławia. Rewitalizacja Pomorskiej miałaby być wzorem dla innych miejsc, które jej wymagają – jak np. ul Gajowicka, Zaporoska czy Kościuszki. Aktywiści szacują koszt inwestycji na około 100 mln zł. Chcą, by prace ruszyły już w przyszłym roku.

Petycję można podpisać na stronie Akcji Miasto.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lutego 2020