Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Zbliża się koniec papierowych zwolnień lekarskich

Facebook

Papierowe zwolnienia lekarskie powoli, ale przechodzą do lamusa. W tym miesiącu ponad 1 / 3 wszystkich L4 wystawiona została drogą elektroniczną. Od lipca tego roku e-zwolnienia mają całkowicie zastąpić papierowe odpowiedniki, ale jak razie we Wrocławiu wystawia je zaledwie 18% uprawnionych do tego lekarzy.

Fot. DUW.pl
Fot. DUW.pl

Mówi pułkownik lek. Wojciech Tański, komendant 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką.

Dzięki Internetowi pacjent nie musi dostarczać pracodawcy papierowej wersji zwolnień i oszczędza czas. Wszystko od razu idzie drogą elektroniczną: od lekarza prosto do systemu ZUS oraz do pracodawcy – przyznaje wojewoda dolnośląski, Paweł Hreniak.

Najwięcej elektronicznych L4, bo aż 33% względem wszystkich zwolnień, wystawia się w wojewódzkie pomorskim. Na Dolnym Śląsku e-zwolenia stanowią 25% i to dobry wynik, cieszy się wojewoda, Paweł Hrenik.

Zalety e-zwolnień dla pacjenta wymienia również Piotr Burtowski, dyrektor oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych we Wrocławiu.

Wrocławski Oddział ZUS planuje również dzień otwarty dla wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o systemie e-zwolnień.

Papierowe zwolnienia mają całkowicie zniknąć do lipca tego roku, jednak ZUS przewiduje, że termin ten może przedłużyć się nawet do listopada.

W całej Polsce lekarze od początku 2016 roku wystawili przez internet prawie 3 miliony elektronicznych zwolnień.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 marca 2023