Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Zbliża się majówka i będzie mniej chętnych na przejazd autobusami i tramwajami

Facebook

Przynajmniej tak założyli urzędnicy, którzy zmieniają rozkłady jazdy na długi majowy weekend. Najważniejsze zmiany w komunikacji zajdą w poniedziałek, 2 maja. To wprawdzie dzień roboczy, ale wrocławski Urząd Miejski od lat traktuje go jak wolną sobotę.

I tak też będą jeździły wszystkie linie tramwajowe i autobusowe, za wyjątkiem autobusów 602 i 607 dowożących pracowników do zakładów w Biskupicach Podgórnych. Tam obowiązywał będzie rozkład na dni robocze z kilkoma drobnymi zmianami w postaci zawieszonych kursów. Pierwszego i trzeciego maja komunikacja pojedzie jak w niedzielę. Tramwaje przez cały dzień będą odjeżdżały z przystanków co 20 minut. Ale zmiany w komunikacji to nie tylko utrudnienia. Będzie łatwiej o powrót z dwóch dużych imprez odbywających się w majowy długi weekend.

Na torach 1 maja pojawi się dodatkowa linia T4 jeżdżąca pomiędzy ZOO a Rynkiem. Skorzystają z niej powracający z Koncertu Galowego Jazzu Nad Odrą w Hali Stulecia w nocy z soboty na niedzielę (30.03/01.05) i tu będzie obowiązywała normalna odpłatność za przejazd. Potem linia wróci na trasę w niedzielne popołudnie po biciu Gitarowego Rekordu Guinessa, by przewieźć widzów zmierzających na Koncert Gwiazd w Hali Stulecia. Oni już w tym tramwaju biletów kasować nie będą musieli. Dodajmy, że częstotliwość kursowania linii T4 to od 2 do 5 minut.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj