Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Zbliża się PKO Wrocław Nocny Półmaraton. Dla biegaczy – święto, dla kierowców – sądny dzień

Facebook

Będą objazdy, zmiany w organizacji ruchu i – przede wszystkim – liczne zakazy parkowania. W dzień imprezy (sobota, 18.06.) nie zostawimy auta na żadnej ulicy na liczącej 20 kilometrów trasie biegu.

Ustawione wcześniej znaki zakazu parkowania będą obowiązywały od północy, choć – jeżeli ktoś zabierze swój samochód dopiero rano – może jeszcze liczyć na wyrozumiałość mundurowych, mówi z-ca komendanta Straży Miejskiej Jacek Wójcik:

Zgodnie z prawem organizatorzy i służby mają obowiązek powiesić znaki zakazu co najmniej tydzień wcześniej, ale – jak obiecują – zrobią dużo więcej niż nakazuje im prawo:

Trasa nocnego biegu wiedzie przez główne wrocławskie ulice i najważniejsze skrzyżowania, opowiada dyrektor techniczny maratonu Michał Błociński:

Baczną uwagę trzeba zwracać na znaki i polecenia policjantów. Nowością w tym roku jest to, że bieg startuje o godzinie dziesiątej wieczorem, ale dla bezpieczeństwa trasa zostanie zamknięta wcześniej. Już od późnego popołudnia można spodziewać się drogowców ustawiających znaki i bariery:

Drogi zostaną przywrócone do ruchu zaraz po tym, jak przebiegnie po nich ostatni zawodnik. Ale trzeba pamiętać, że z powodu rekordowej frekwencji (10 000 biegaczy) sam start będzie trwał pół godziny. Ostatni biegacz ma pojawić się na mecie tuż po 1:30. Sprzątanie dróg może potrwać nawet do 3 w nocy.

TRASA

UTRUDNIENIA

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 lutego 2020