Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Zdolni artyści młodego pokolenia po raz kolejny wystąpią na deskach teatru przy Świdnickiej.

Facebook

14 stycznia 2023 r. o godz. 19.00 w Operze Wrocławskiej odbędzie się wyjątkowy koncert. Orkiestrę Symfoniczną Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu poprowadzi Maestro Bassem Akiki.

Jest to kolejne wydarzenie organizowane w ramach projektu Opera Młodych, dzięki któremu młodzi i zdolni artyści mają szansę na debiut oraz własny rozwój artystyczny. Opera Wrocławska nie pierwszy raz gości studentów-instrumentalistów z wrocławskiej uczelni muzycznej, a koncerty studenckiej orkiestry powoli stają się tradycją tej instytucji.

Co w repertuarze?

Podczas wieczoru usłyszymy dzieła dwóch wielkich romantycznych twórców – Johannesa Brahmsa (1833-1897) i Georges’a Bizeta.

W najbliższą sobotę w operowych murach zabrzmi brahmsowska IV Symfonia e-moll op. 98, która jest ostatnim symfonicznym dziełem kompozytora. Brahms połączył w niej barokowe wzorce z klasycznymi formami, a wszystko spoił w duchu romantycznego języka muzycznego, co uczyniło dzieło ponadczasowym.

To jeszcze jednak nie koniec

Muzycy zaprezentują również Suitę nr 1 i 2 z Arlezjanki Bizeta. Powstanie pierwszej z nich zostało spowodowane porażką samej opery w 1872 r. Z kolei drugą suitę ułożył przyjaciel kompozytora – Ernest Guiraud, który nie mogąc się oprzeć geniuszowi Bizeta, postanowił wykorzystać inne, pozostałe fragmenty Arlezjanki, nadając im nowe życie w formie osobnego utworu.

Styczniowy koncert w Operze Wrocławskiej jest niezwykłą okazją do usłyszenia wielkich symfonicznych dzieł romantyzmu niemieckiego i francuskiego.

/materiały prasowe, opera wrocławska

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj