Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Zebrali opinie na temat płatnego parkowania

Facebook

Ponad połowa mieszkańców Wrocławia chce poszerzenia strefy płatnego parkowania. Tak wynika z konsultacji przeprowadzonych przez Urząd Miasta. Mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska chcą też wzrostu opłat dla właścicieli więcej niż jednego samochodu.

fot. Semevent/ pixabay.com

W konsultacjach wzięło udział 1300 wrocławian. 53 % z nich jest „za” poszerzeniem strefy płatnego parkowania, przeciw – 42%. Opowiedzieli się również za większymi opłatami dla właścicieli więcej niż jednego samochodu, konsultowaniem opłat ze społecznością lokalną i przeznaczenia zysku z parkowania na potrzeby danego osiedla.

Takie pomysły proponowały już rady osiedli: Nadodrza, Ołbina, Przedmieścia Oławskiego, Przedmieścia Świdnickiego, Szczepina i Tarnogaju. Postulaty wyłonione w konsultacjach zostały przekazane do Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. Do końca lipca opracuje on projekt zmian w uchwale ustanawiającej Strefę Płatnego Parkowania. Kiedy jednak radni zajmą się tym tematem – nie wiadomo.

Granice strefy płatnego parkowania we Wrocławiu ostatnio zmieniły się 15 lat temu. Od tego czasu liczba aut zarejestrowanych we Wrocławiu wzrosła prawie dwukrotnie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj