Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

„Żeby tu było bezpiecznie, musi dojść do tragedii”. Źle zaprojektowana droga przyczyną groźnych wypadków?

Facebook

Plac Strzegomski śmiertelnym zagrożeniem? Mieszkańcy os. Szczepin korzystający z chodnika i drogi rowerowej przy ul. Legnickiej boją się o życie. Jak twierdzą, do groźnych wypadków dochodzi tam praktycznie co chwilę. Samochody zjeżdżające z placu Strzegomskiego w stronę centrum wypadają z jezdni, uderzają w barierkę odgradzającą od chodnika, czasem uderzają w mur stojący za chodnikiem.

Rafał Woldan, członek nieformalnej grupy Serce Szczepina:

Nie ma wątpliwości, czemu akurat tam dochodzi do takich groźnych wypadków:

– dodaje szczepińska radna osiedlowa Joanna Klima. Mieszkańcy i społecznicy domagają się szybkich i zdecydowanych działań:

 

Jak miasto widzi problem? Na razie na przebudowę trasy – wyprofilowanie łuku czy zwężenie jezdni – nie ma co liczyć.

– mówi Elżbieta Maciąg z Wydziału Inżynierii Miejskiej we wrocławskim magistracie. Jak tłumaczy – póki nie pojawi się dogodna alternatywa komunikacyjna dla ul. Legnickiej, nie ma mowy o większych zmianach. Te jednak zaplanowane są w kluczowych miejskich dokumentach:

 

Szczepinianie zwracają jednak uwagę na to, że barierka nie zawsze może spełniać swoją funkcję. Nie da się jej naprawić od razu po wypadku. Całkiem niedawno doszło np. do sytuacji, w której auto najechało na resztki ogrodzenia zniszczonego wcześniej tego samego dnia przez innego kierowcę. To dodatkowe zagrożenie nie tylko dla pieszych, ale i dla osób siedzących w aucie.

Sprawa jest o tyle martwiąca, że w pobliżu jest teatr Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, do którego na spektakle chodzą grupami dzieci ze szczepińskich szkół i przedszkoli. Przemieszczają się właśnie obok „pechowej” barierki.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 czerwca 2023