Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Zeppelin Goodyear Blimp odleciał z Wrocławia. Teraz przeleci w okolicach Lubina i Głogowa

Facebook

Po trzech dniach lotów nad Wrocławiem, steroweic Goodyear Blimp wyruszył w dalszą podróż. Aktualnie skierował się w stronę naszej zachodniej granicy, a po drodze ma minąć m.in. Lubin, Głogów i Zielona Górę

Obecność w Europie i bliżej we Wrocławiu jest związana z relacjonowaniem najważniejszych wyścigów motosportowych. Za nami już relacja wyścigu na torze Monza, przed nami wyścig w Kopenhadze samochodów elektrycznych. Na trasie tych wyścigów sterowiec Goodyeara zahaczył także Polskę.

mówił Paweł Jezierski kierownik działu komunikacji w firmie Goodyear.

Od ponad 100 lat zeppeliny Goodyear wykorzystywane do relacjonowania ważnych imprez, a także jako latająca reklama.

Sterowce Goodyear stały się wręcz ikoną amerykańskiej popkultury, a to dzięki temu, że towarzyszyły najważniejszym wydarzeniom sportowym, ale i rozrywkowym. Towarzyszyły wyścigom NASCAR Daytona finału US Open, finału Super Bowl, ale kibice i fani marki też kojarzą nasze sterowca np. z relacjonowania Royal Wedding Karola i Diany w 81 roku.

Zeppelinem Goodyear Blimp steruje m.in. Katharine Board, czyli pierwsza na świecie kobieta, która została pilotem sterowca.

Mmożna powiedzieć, że to najbezpieczniejszy pojazd latający na świecie. Sterowiec napełniony jest helem, który nie może się zapalić, a całe nasze paliwo jest nim otoczone, więc ono nie ma jak zapłonąć, każdy silnik ma w środku zamontowaną gaśnice, którą można aktywować z kokpitu, jeśli nawet stracimy ciśnienie, jeśli zawiodą systemy elektroniczne my dalej, możemy sterować zeppelinem, może trochę wolniej, może będzie to wyglądać nieco zabawnie, ale wciąż możemy zrobić to zupełnie bezpiecznie. Widziałam to na własne oczy, jeśli zawiedzie 1 silnik mamy ich 3 i wciąż możemy lecieć zupełnie normalnie. Co ciekawe pasażerowie prawdopodobnie by tego nawet nie zauważyli.

Zapytaliśmy pilotkę, czy loty sterowcem są dziś bezpieczne.

Mój tato zapytał, co chciałabym dostać na 19 urodziny? Znałam wtedy chłopaka, który był pilotem, pomyślałam, że sama chciałabym spróbować. Tato wykupił, więc kurs i po pierwszych 2 minutach, kiedy zaparło mi dech piersiach, pomyślałam: „to jest to będę pilotem”. Czuję się szczęściarą, naprawdę mam fart, bo wielu ludzi nie wie, co chce robić w życiu szukają, sprawdzają, a już wtedy wiedziałam w 100%, że chce być pilotem.

Zeppelin zmierza teraz do Kopenhagii, gdzie będzie relacjonował wyścigi elektrycznych samochodów.

Kamil Kuchta

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj