Radio Gra Wrocław

Zespół Pieśni i Tańca AWF Wrocław KALINA wystąpi na Kuźnikach. Koncert odbędzie się 15 czerwca

Dolnośląskie Towarzystwo na Rzecz Kultury Ludowej oraz Rada Osiedla Kuźniki we Wrocławiu zapraszają na koncert Zespołu Pieśni i Tańca AWF Wrocław KALINA w ramach projektu Osiedla Kultury i Sztuki 2024.

 

Zespół Pieśni i Tańca AWF Wrocław KALINA powstał w 1983 roku na bazie studenckiego Zespołu Tanecznego. Obecnie Zespół KALINA składa się głównie ze studentów Akademii Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu – gdzie zespół działa na co dzień.

W swoim programie artystycznym posiada tańce narodowe oraz pieśni i tańce wielu regionów Polski, które już 15 czerwca zaprezentuje na placu Szkoły Podstawowej nr 37 im. Kard. Stefana Wyszyńskiego nr 37 przy ulicy Sarbinowskiej 10 .

Koncert Zespołu Pieśni i Tańca AWF Wrocław KALINA stanowić będzie integralną część kuźnickiego festynu osiedlowego.

O projekcie Osiedla Kultury i Sztuki:

Osiedla Kultury i Sztuki to projekt, którego celem jest promocja dolnośląskich artystów na wrocławskich osiedlach. To również wyjątkowa forma współpracy kulturalnej realizowanej przez artystów, zespoły i grupy artystyczne, organizacje pozarządowe i grupy nieformalne wspólnie z Radami Osiedli Wrocławia. Operatorem projektu jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

Projekt finansowany jest z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.