Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Zgłosił porwanie i kradzież. Przepuścił kilka tysięcy i chciał uniknąć konsekwencji

Facebook

Do dwóch lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi Mazowsza, który powiadomił policję, że podczas pobytu w Jeleniej Górze został porwany i okradziony. Do przestępstwa jednak nie doszło. Mężczyzną kierował strach, nie wiedział, jak usprawiedliwi dłuższą nieobecności w domu i utratę kilku tysięcy złotych.

Mężczyzna w zawiadomieniu opisał dwóch mężczyzn, którzy mieli go porwać i pojazd, którym się poruszali. Policjanci na podstawie tych informacji zatrzymali dwóch jeleniogórzan.

Po weryfikacji informacji i analizie nagrań z kamer monitoringu policjanci ustalili, że nie doszło do żadnego porwania. Rzekomi porywacze okazali się kolegiami od kieliszka. 60-latek pił z nimi alkohol, który sam kupował, a w aucie jednego z nich mężczyzna nawet nocował – poinformował sierż. szt. Paweł Noga z sekcji prasowej dolnośląskiej policji.

Za zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie i złożenie fałszywych zeznań mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Dlaczego to zrobił? Z ustaleń policji wynika, że 60-latek chciał w ten sposób usprawiedliwić przed rodziną swoją dłuższą nieobecności oraz zniknięcie z konta kilku tysięcy złotych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 grudnia 2022