Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Zieloni wsadzili prezydenta Sutryka w rakietę za kosmiczne podwyżki biletów w MPK!

Facebook

Działacze Partii Zieloni zorganizowali happening podczas, którego symbolicznie wsadzili prezydenta Jacka Sutryka w rakietę, co miało nawiązywać do kosmicznego podniesienia cen we wrocławskim MPK. Rozpoczęli też zbiórkę podpisów, które mają powstrzymać zmianę cennika wrocławskiego przewoźnika.

zdj. FB: Partia Zieloni Wrocław

Zieloni zaprotestowali przeciwko przegłosowanej uchwale o podwyżce cen biletów wrocławskiego MPK. Na papierową rakietę przykleili wizerunek prezydenta Jacka Sutryka w kasku motocyklowym, co miało nawiązywać do hełmu astronauty. Przypomnijmy, że zgodnie z uchwałą przegłosowaną w lipcu, ceny biletów jednorazowych wzrosną z 3,40, do 4,60 zł, a cena najtańszego biletu 15-minutowego wzrośnie z 2,40 zł do 3,20 zł.

Zmianę od początku krytykują Zieloni, którzy już wcześniej napisali petycję do rady miasta, by radni wycofali się ze wcześniejszych ustaleń i jeszcze raz przedyskutowali uchwałą. Ich zdaniem podwyższenie cen biletów może zaprzepaścić wieloletnie starania na rzecz zachęcania mieszkańców do korzystania z transportu publicznego.

Zieloni rozpoczęli zbieranie podpisów pod petycją ws. anulowania podwyżek. Można ją podpisać codziennie między 16:00 – 18:00 na skrzyżowaniu Oławskiej i Świdnickiej koło Rynku. Aby projekt uchwały obywatelskiej trafił do rady miejskiej trzeba uzbierać minimum 300 podpisów.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 marca 2021