Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Zła dieta i brak ruchu – czas zadbać o dzieci

Facebook

Wrocławska młodzież źle się odżywia i zbyt dużo czasu spędza przed komputerem. Takie wnioski płyną z najnowszych badań przeprowadzonych przez specjalistów z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Na temat trybu życia swoich pociech wypowiedzieli się rodzice, którzy wypełnili prawie tysiąc ankiet.

Okazuje się, że dzieci we Wrocławiu są coraz mniej aktywne fizycznie, a niebezpiecznie dużo czasu spędzają przed komputerem – mówi dietetyk kliniczny Alicja Basiak z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Wiemy, że młodzi wrocławianie jedzą zbyt dużo słodyczy, a stronią od warzyw i owoców.

Poza lekcjami WF-u dzieci nie ruszają się. Wolą grać w gry komputerowe. Warto zainteresować je na przykład bieganiem – mówi doktor Tomasz Zatoński z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Dzieci w Polsce tyją najszybciej w Europie, a jedną z pułapek żywieniowych są soki owocowe – mówi dietetyk kliniczny Alicja Basiak z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

W walce z otyłością wśród dzieci ma pomóc program „Uruchamiamy dzieciaki”. Miasto we współpracy z wrocławskimi uczelniami organizuje w szkołach zawody sportowe oraz wykłady na temat zdrowego odżywiania. W tegorocznej edycji programu wzięło udział siedem tysięcy dzieci.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj