Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Złoty Wąs 2022 – wyniki badania naukowego prowadzonego przez Uniwersytet SWPS

Facebook

W Listopadzie przeprowadzono kampanie dotyczącą męskiej profilaktyki nowotworowej. Niemal 40% pytanych deklarowało, że nie bada się regularnie, choć zdecydowana większość zgodziła się ze stwierdzeniem, że samobadanie raz w miesiącu jest korzystne.

fot. informacja prasowa

Czwarta edycja plebiscytu Złotego Wąsa została przeprowadzona w miesiącu męskiej profilaktyki nowotworowej – listopadzie. Podczas głosowania na wybranego kandydata, każdy chętny mógł wziąć udział także w bezpłatnym badaniu dotyczącym męskich prozdrowotnych nawyków z zakresu profilaktyki. Pani Katarzyna Kulwicka wraz ze studentami z Wydziału Psychologii we Wrocławiu Uniwersytetu SWPS przeprowadziła analizę zebranych danych i wyciągnęła z nich kilka istotnych wniosków.

Przede wszystkim, nawet w badanej grupie, którą w większości stanowili mężczyźni z dużych miast z wyższym wykształceniem, aż 39% nie wykonuje regularnego samobadania jąder. Choć jest to prosta metoda samodzielnego sprawdzenia swojego zdrowia. Niejednokrotnie pozwalała na wczesne wykrycie zmian nowotworowych, jednak ponad 1/3 uczestników ankiety nie stosuje jej wcale. Zdaniem badaczki, należy zdecydowanie położyć nacisk na odnalezienie i wyjaśnienie przyczyn takiego stanu, czyli odpowiedzieć na pytanie, co blokuje mężczyzn przed samobadaniem, mimo że zdają sobie sprawę z jego znaczenia dla ich zdrowia.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie tutaj.

/materiały prasowe/Fundacja Forum Mężczyzn

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj