Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Złoty Wąs po raz czwarty – zgłoszenia tylko do 15 października

Facebook

Jak co roku, wrocławska Fundacja Forum Mężczyzn zaprasza wszystkich panów do udziału w plebiscycie Złotego Wąsa.

fot. mat. prasowe Fundacja Forum Mężczyzn

Wystarczy skorzystać z formularza dostępnego na akcji: www.zlotywas.pl i przesłać zdjęcie swojego zarostu – najpóźniej 15 października. Spośród nadesłanych zgłoszeń komisja konkursowa wybierze finalistów, którzy powalczą o statuetkę Złotego Wąsa i pakiet nagród. Co ważne – wydarzeniu towarzyszyć będzie możliwość zapisania się na bezpłatne badania profilaktyczne oraz kampania informacyjna dotycząca konieczności regularnego sprawdzania stanu męskiego zdrowia.

Cieszymy się, że co roku coraz więcej mężczyzn zgłasza się do konkursu. Tak naprawdę, pod całą warstwą zabawy i plebiscytu na najpopularniejszy wąs, znajduje się bardzo poważne działanie mogące ocalić zdrowie i życie wielu panów! Przykładowo, w grupie mężczyzn powyżej 40 roku życia zaledwie 6% poddaje się regularnym badaniom. Mamy nadzieję, że wpisując się w ruch „wąstopadowy” pomożemy zmienić męską świadomość i „wyślemy” do lekarza kolejnych panów.

– mówi Sebastian Kwietoń, z Fundacji Forum Mężczyzn.

Wspomnianym, pierwszym etapem zabawy są indywidualne zgłoszenia posiadaczy zarostu. W sobotę 22 października posiadacze sześciu najlepszych zarostów (wybrani przez jury) wezmą udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej. Spośród finalistów internauci wybiorą laureata Złotego Wąsa 2022 za pomocą bezpłatnego głosowania. Finał imprezy zaplanowano na 19 listopada. Zwycięzca otrzyma statuetkę Złotego Wąsa oraz garnitur od Partnera wydarzenia – firmy Pawo, a szóstka finalistów upominki od sklepów zlokalizowanych w Magnolia Park oraz pakiet badań profilaktycznych.

W listopadzie Fundacja udostępni także możliwość zapisu na darmowe badania dla mężczyzn. Aż 500 osób będzie mogło zgłosić się do dowolnego punktu pobrań Synevo, oddać krew i otrzymać wyniki kompleksowych badań. Wcześniej, wymagane będzie jedynie wyrażenie chęci skorzystania z badań profilaktycznych na stronie www.zlotywas.pl. Ponadto, każdy oddający głos na wybranego kandydata otrzyma 25% zniżki na opisane badania. Dodatkowo, w miejskich autobusach i tramwajach emitowane będą spoty dotyczące konieczności regularnej profilaktyki. W tym roku w projekt zaangażował się także Uniwersytet SWPS, który przeprowadzi badanie naukowe dotyczące dbałości o zdrowie wśród mężczyzn.

Kalendarium:
– do 15.10. – nabór uczestników konkursu,
– 22.10. – sesja zdjęciowa finalistów,
– 04.11. – rozpoczęcie głosowania za pośrednictwem strony www.zlotywas.pl,
– 19.11. – rozstrzygnięcie konkursu Złoty Wąs 2022.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023