Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej od 25 i 26 lipca [LISTA]

Facebook

W weekend zostaną wprowadzone kolejne zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej związane przede wszystkim z remontem nawierzchni ulicy Krzywoustego, wymiana krzyżownic i rozjazdów na pl. Dominikańskim oraz przebudową torowiska tramwajowego w ciągu ulicy Olszewskiego.

 

  1. Zmiany w kursowaniu linii 133.

 

W celu poprawy obsługi komunikacyjnej Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Bielany” oraz w porozumieniu z Centrum Handlowym „Aleja Bielany”, od 25 lipca 2020 roku (sobota) planowane wprowadzone zostaną korekty w rozkładzie jazdy linii autobusowej 133.

 

Uruchomione zostaną wybrane kursy w dni robocze i w dni wolne od pracy do przystanku „ROD Bielany” przy ulicy Francuskiej (przystanek przed rondem) oraz wybrane kursy w rozkładzie roboczym i sobotnim do Centrum Handlowym „Aleja Bielany”.

 

Nadal nie będą realizowane kursy do pętli Auchan a kilka wybranych kursów w dni robocze zostanie skróconych do pętli przy ulicy Giełdowej.

 

Bez zmian pozostaną kursy realizowane do podwrocławskiej miejscowości Zabrodzie.

 

 

  1. Zmiany w kursowaniu autobusów w związku z remontem nawierzchni ulicy Krzywoustego.

W związku z rozpoczęciem remontu nawierzchni ulicy Krzywoustego na odcinku od ulicy Zielnej do Ronda Lotników Polskich, od dnia 25 lipca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych D, N, 121, 128, 130, 131, 141, 147, 151, 904, 911, 914, 921, 924, 931, 934, 936 i kursów nocnych linii 241 i 251.

 

Linia D i 128

 

Autobusy linii D i 128 jadące z centrum miasta w kierunku Zakrzowa i Osiedla Sobieskiego będą kursowały objazdem od ulicy Krzywoustego przez Aleję Jana III Sobieskiego do ulicy Bora-Komorowskiego z pominięciem przystanków zlokalizowanych przy ulicy Krzywoustego w centralnej części Osiedla Psie Pole.

Dla autobusów ww. linii uruchomiony zostanie dodatkowy tymczasowy przystanek przy Alei Jana III Sobieskiego na wysokości stacji paliw i ulicy Sycowskiej.

 

W kierunku przeciwnym tj. do centrum miasta autobusy będą kursowały przez Rondo Lotników Polskich i Aleję Jana III Sobieskiego.

 

Linia N, 121, 131, 251, 911 i 921

 

Autobusy linii N, 121, 131, 911, 921 i kursy nocne linii 251 jadące z centrum miasta w kierunku ulicy Litewskiej oraz Wilczyc i Kiełczowa będą kursowały objazdem od ulicy Krzywoustego przez Aleję Jana III Sobieskiego do Ronda Lotników Polskich z pominięciem przystanków zlokalizowanych przy ulicy Krzywoustego w centralnej części Osiedla Psie Pole.

Dla autobusów ww. linii uruchomiony zostanie dodatkowy tymczasowy przystanek przy Alei Jana III Sobieskiego na wysokości stacji paliw i ulicy Sycowskiej.

 

W kierunku przeciwnym tj. do centrum miasta i placu Grunwaldzkiego autobusy będą kursowały od Ronda Lotników Polskich przez ulicę Bora-Komorowskiego z nawrotem przy ulicy Zakrzowskiej i Aleję Jana III Sobieskiego do ulicy Krzywoustego z pominięciem przystanków zlokalizowanych przy ulicy Krzywoustego w centralnej części Osiedla Psie Pole.

 

Linia 130, 141, 151 i 241

 

Autobusy linii 130, 141, 151 i kursy nocne linii 241 jadące z centrum miasta w kierunku Osiedla Sobieskiego i Pawłowic będą kursowały objazdem od ulicy Krzywoustego przez Aleję Jana III Sobieskiego do ulicy Bora-Komorowskiego z pominięciem przystanków zlokalizowanych przy ulicy Krzywoustego w centralnej części Osiedla Psie Pole i na Rondzie Lotników Polskich.

Dla autobusów ww. linii uruchomiony zostanie dodatkowy tymczasowy przystanek przy Alei Jana III Sobieskiego na wysokości stacji paliw i ulicy Sycowskiej.

 

W kierunku przeciwnym tj. do centrum miasta, Kromera i placu Grunwaldzkiego autobusy będą kursowały od ulicy Bora-Komorowskiego przez Aleję Jana III Sobieskiego do ulicy Krzywoustego z pominięciem przystanków zlokalizowanych przy ulicy Krzywoustego w centralnej części Osiedla Psie Pole i na Rondzie Lotników Polskich.

 

Linia 904, 914 i 924

 

Autobusy linii 904, 914 i 924 jadące z centrum miasta w kierunku Długołęki będą kursowały objazdem od ulicy Krzywoustego przez Aleję Jana III Sobieskiego do ulicy Bierutowskiej z pominięciem przystanków zlokalizowanych przy ulicy Krzywoustego w centralnej części Osiedla Psie Pole i na Rondzie Lotników Polskich.

Dla autobusów ww. linii uruchomiony zostanie dodatkowy tymczasowy przystanek przy Alei Jana III Sobieskiego na wysokości stacji paliw i ulicy Sycowskiej.

 

W kierunku przeciwnym tj. do centrum miasta autobusy będą kursowały od Ronda Lotników Polskich przez ulicę Bora-Komorowskiego z nawrotem przy ulicy Zakrzowskiej i Aleję Jana III Sobieskiego do ulicy Krzywoustego z pominięciem przystanków zlokalizowanych przy ulicy Krzywoustego w centralnej części Osiedla Psie Pole.

 

Linia 147, 931, 934 i 936 

 

Autobusy linii 147, 931, 934 i 936 będą kursowały w skróconej relacji – do Ronda Lotników Polskich z pominięciem przystanków zlokalizowanych przy ulicy Krzywoustego, Gorlickiej i ks. Stanety.

 

Prace potrwają około 4 tygodni.

 

  1. Zmiany w komunikacji miejskiej związane z wymianą krzyżownic i rozjazdów na pl. Dominikańskim oraz remontem torowiska na Olszewskiego.

W związku z planowanym zakończeniem prac związanych z wymianą rozjazdów tramwajowych ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej i na placu Dominikańskim (rozjazdy od strony Hali Targowej) oraz rozpoczęciem prac związanych:

– z wymianą krzyżownicy na placu Dominikańskim;

– z przebudową torowiska tramwajowego na ulicy Olszewskiego na odcinku od ulicy zajezdni tramwajowej „Dąbie” do pętli tramwajowej „Biskupin”

od 25 lipca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych 0L, 0P, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 11, 15, 17, 23, 31, 32, 33, 70 i 74 oraz na liniach autobusowych 242, 251 i 259.

 

KOMUNIKACJA TRAMWAJOWA

 

Linia 0L/0P i 70

 

Tramwaje linii okólnej 0L i 0P powrócą już na trasę, ale w związku z prowadzonymi pracami na Rondzie Reagana i na placu Orląt Lwowskich będą kursowały objazdami w następujący sposób:

 

Linia 0L

Mosty Mieszczańskie – pl. Jana Pawła II – Rynek – Krupnicza – pl. Legionów – Dw. Główny – Pułaskiego – Rondo Reagana (peron 4) – Mickiewicza – Stadion Olimpijski – Sienkiewicza – Nowowiejska – Słowiańska – Dw. Nadodrze – Chrobrego – Łokietka – Dubois – Mosty Mieszczańskie

 

Linia 0P

Mosty Mieszczańskie – Dubois – Łokietka – Chrobrego – Dw. Nadodrze – Słowiańska – Nowowiejska – Sienkiewicza – Stadion Olimpijski – Mickiewicza – Rondo Reagana (peron 3) – Pułaskiego – Dw. Główny – pl. Legionów – Krupnicza – Rynek – pl. Jana Pawła II – Mosty Mieszczańskie

 

Kursy linii tramwajowej 70 zostaną zlikwidowane.

 

Linia 1

 

Jedynka” zostanie skrócona do pętli ZOO przy skrzyżowaniu ulicy Wróblewskiego i Kopernika.

 

Linia 2

 

Dwójka” powróci na trasę w obu kierunkach przez plac Dominikański, ale nadal będzie kursowała most Grunwaldzki.

 

Z powodu przebudowy torowiska na ulicy Olszewskiego zostanie skrócona do pętli tymczasowej na terenie zajezdni tramwajowej „Dąbie” (przystanek „Tramwajowa”).

 

Linia 3

 

Tramwaje linii 3 zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od placu Dominikańskiego przez ulicę Skargi, Teatralną i Widok do ulicy Kazimierza Wielkiego bez pominięcia żadnego przystanku na stałej trasie przejazdu.

 

Linia 4

 

Czwórka” będzie kursowała w obu kierunkach objazdem od placu Legionów przez ulicę Piłsudskiego, Małachowskiego, Pułaskiego, plac Wróblewskiego i most Grunwaldzki do Ronda Reagana.

 

Z powodu przebudowy torowiska na ulicy Olszewskiego zostanie skrócona do pętli ZOO przy skrzyżowaniu ulicy Wróblewskiego i Kopernika.

 

Linia 5

 

Piątka” powróci na swoją stałą trasę przejazdu przez Dworzec Główny i plac Dominikański.

 

Linia 6

 

Tramwaje linii 6 powrócą na swoją stałą trasę przejazdu przez most Uniwersytecki i ulicę Świdnicką.

 

Linia 7

 

Siódemka” będzie nadal kursowała obecnym objazdem od placu Powstańców Wielkopolskich przez plac Staszica, ulicę Reymonta i Bałtycką do pętli „Poświętne”.

 

Linia 8

 

Ósemka” będzie kursowała obecnym objazdem od placu Dominikańskiego przez most Pokoju i ulicę Sienkiewicza do placu Bema oraz zostanie skrócona do placu Staszica.

 

Linia 9

 

Tramwaje linii 9 będą nadal kursowały obecnym objazdem od placu Dominikańskiego przez plac Społeczny, most Pokoju, ulicę Wyszyńskiego do ulicy Sienkiewicza.

 

Linia 10

 

Dziesiątka” zostanie skierowana objazdem w obu kierunkach od placu Dominikańskiego przez ulicę Skargi, Teatralną i Widok do ulicy Kazimierza Wielkiego.

 

Z powodu przebudowy torowiska na ulicy Olszewskiego zostanie skrócona do pętli tymczasowej na terenie zajezdni tramwajowej „Dąbie” (przystanek „Tramwajowa”).

 

Linia 11

 

Tramwaje linii 11 nadal będą kursowały w obu kierunkach objazdem od placu Legionów przez ulicę Sądową, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego do placu Dominikańskiego i dalej już stałą trasą przejazdu przez Halę Targową do placu Bema.

 

Linia 15

 

Tramwaje linii 15 w obu kierunkach pojadą objazdem od ulicy Kazimierza Wielkiego przez ulicę Krupniczą, Sądową do placu Legionów.

 

Linia 16

 

Nadal kursuje bez zmian stałą trasą przejazdu.

 

Linia 17

 

Tramwaje linii 17 będą kursowały w obu kierunkach objazdem od ulicy Świdnickiej przez ulicę Podwale, Krupniczą i Kazimierza Wielkiego do placu Dominikańskiego z pominięciem przystanku „Opera” i „Park Staromiejski” i dalej  już stałą trasą przejazdu przez Halę Targową do placu Bema.

 

Linia 20

 

Dwudziestka” będzie kursowała obecną trasą przejazdu na trasie Krzyki – Leśnica – Krzyki przez ulicę Podwale i Krupniczą.

 

Linia 23

 

Tramwaje linii 23 powrócą na swoją stałą trasę przejazdu przez plac Bema, plac Dominikański i ulicę Kazimierza Wielkiego, ale z powodu prac torowych na ulicy Robotniczej nadal tymczasowo będą kursowały w wydłużonej relacji do pętli Pilczyce.

 

Linia 31 i 32

 

Tramwaje linii 31 i 32 w obu kierunkach pojadą objazdem od ulicy Krupniczej przez ulicę Sądową do placu Legionów.

 

Linia 33

 

Tramwaje linii 33  zostaną kierowana objazdem w obu kierunkach od placu Dominikańskiego przez ulicę Skargi, Teatralną i Widok do ulicy Kazimierza Wielkiego.

 

Linia 74

 

Tramwaje linii okresowej 74 nadal będą kursowały obecną trasą przejazdu pomiędzy pętlą „Oporów” a placem Staszica.

 

 

KOMUNIKACJA AUTOBUSOWA

 

Kursy nocne linii 242, 251 i 259 jadące w kierunku pętli Wojnów, Kowale lub pętli przy ulicy Litewskiej powrócą na swoją trasę pomiędzy placem Dominikańskim a placem Bema i będą zatrzymywały się przystanku „Galeria Dominikańska” przy torowisku tramwajowym (przystanek tramwajowy dla linii 11, 17 i 23) oraz na przystanku „Hala Targowa„.

 

KOMUNIKACJA ZASTĘPCZA NA BISKUPIN

 

Na wyłączonym z ruchu odcinku torowiska tramwajowego na ulicy Olszewskiego zostanie uruchomiona okresowa linia autobusowa 701 która będzie kursowała pomiędzy Halą Stulecia a pętlą „Bartoszowice” z częstotliwością:

 

  • dni robocze

 

–   do godziny 6:00 co 7,5 minuty;

–   w godzinach 6:00-9:00 co 6 minut;

–   w godzinach 9:00-14:00 co 7,5 minuty;

–   w godzinach 14:00-18:00 co 6 minut;

–   w godzinach 18:00-20:00 co 7,5 minuty;

–   w godzinach wieczornych tj. po godzinie 20:00 co 10 minut.

 

  • sobota i niedziela

 

–   z częstotliwością co 10 minut.

 

 

 

  1. Zmiany związane z zakończeniem remontu przejazdu kolejowego na ul. Mydlanej.

W związku z planowanym zakończeniem remontu przejazdu kolejowego na ulicy Mydlanej, od 26 lipca 2020 roku (niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych 115, 118 i 715.

 

Autobusy linii 118 powrócą na swoją stałą trasę przejazdu w rejonie Osiedla Swojczyce, a autobusy linii 115 będą kursowały wyłącznie podstawową trasą przejazdu przez ulicę Swojczycką – autobusy linii 115 nie będą realizowały kursów przez ulicę Miłoszycką.

 

Obsługę komunikacyjną przystanków „Volvo” oraz ulicy Miłoszyckiej będą zapewniały autobusy linii 118 i 715.

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 1, 2, 4 lub 10 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 701 na całej trasie przejazdu i odwrotnie.

 

 

BILETY OKRESOWE

 

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:

– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;

– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

 

Dodatkowo pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 0 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:

– tramwajami linii 15 na odcinku Dworzec Główny – pl. Staszica – Dworzec Główny.

– autobusami linii K na odcinku Dworzec Główny – pl. Staszica – Dworzec Główny.

 

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 11 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:

– autobusami linii 122 na odcinku Dworzec Autobusowy – pl. Legionów – Dworzec Autobusowy;

– autobusami linii 106 i 148 na odcinku pl. Legionów – Dworcowa – pl. Orląt Lwowskich.

 

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 14 lub 24 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:

– tramwajami linii 74 na odcinku pl. Staszica – FAT – pl. Staszica;

– tramwajami linii 7 na odcinku Kleczkowska – Hallera- Kleczkowska;

– tramwajami linii 15 na odcinku Kleczkowska – Arkady Capitol – Kleczkowska;

– autobusami linii 714 i 720 na całej trasie.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2024