Radio Gra Wrocław

Zmiany w kursowaniu MPK. Od niedzieli

Zmiany spowodowane są drugim etapem przebudowy ulicy Pomorskiej i placu Staszica. Od niedzieli (6.11) inaczej pojadą tramwaje i autobusy.

Tramwaje linii 70 i 74 pojadą od placu Powstańców Wielkopolskich przez ulicę Trzebnicką i Żmigrodzką, do pętli Poświętne. Linia 15 zostanie skierowana od placu Powstańców Wielkopolskich, przez ulicę Trzebnicką do pętli Karłowice. Z tego powodu zostanie uruchomiona linia autobusowa 714, która będzie jeździła przez ulicę Reymonta, most Osobowicki i ulicę Osobowicką.

Szczegóły:

Trasy linii tramwajowych

  • Tramwaje linii 9 i 17 od skrzyżowania ulicy Sienkiewicza i Piastowskiej zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach przez ulicę Piastowską, plac Grunwaldzki, ulicę Skłodowskiej-Curie, most Zwierzyniecki i ulicę Mickiewicza do pętli „Sępolno”.
  • Tramwaje linii 33 od ronda Reagana pojadą w obu kierunkach przez ulicę Skłodowskiej-Curie, most Zwierzyniecki i ulicę Mickiewicza do Sępolna.

Linia zastępcza

  • Linia będzie kursowała na odcinku Sienkiewicza/Piastowska – Sępolno – Sienkiewicza/Piastowska przez Most Szczytnicki, aleję Kochanowskiego, ulicę Moniuszki, aleję Paderewskiego i ulicę Mickiewicza
  • linia 709 będzie kursowała co 10 minut.