Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Zmiany w programie rodzina 500+

Facebook

Zmiany w programie 500+. Teraz pieniądze trafią również do rodzin za pierwsze dziecko. Zniesiono także kryterium dochodowe. Od 1 kwietnia 2016 - kiedy program został wprowadzony - do dolnośląskich rodzin trafiło już 4,5 mld złotych. Średnio rocznie ta pomoc trafia do około 270 tyś. dzieci. Od 1 lipca kiedy program obejmie również pierwsze dziecko ta liczba ma wzrosnąć dwukrotnie.

fot. Piotr Krejner
fot. Piotr Krejner

Mówi Stanisław Szwed – Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Od 1 lipca świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało na wszystkie dzieci, bez względu na dochody rodziny. W nowej odsłonie programu wsparcie trafi w sumie do 4,4 mln rodzin. Ze świadczenia skorzysta ok. 6,8 mln dzieci w całej Polsce…

O ile wzrośnie kwota, która trafia do rodzin z regionu?

Mówi wojewoda – Paweł Hreniak

Warto pamiętać, że złożenie wniosku do końca września gwarantuje rodzinom wypłatę świadczenia z wyrównaniem od lipca. Złożenie wniosku w okresie lipiec-sierpień 2019 r. oznacza, że świadczenie z wyrównaniem od lipca zostanie wypłacone najpóźniej do 31 października. Złożenie wniosku we wrześniu daje gwarancję wypłacenia świadczenia, z wyrównaniem od lipca, najpóźniej do 30 listopada.

Dodatkowo wprowadzony zostanie szczególny 3-miesięczny termin – liczony od dnia urodzenia dziecka – na złożenie wniosku o świadczenie wychowawcze na nowonarodzone dziecko. Złożenie wniosku w tym czasie będzie gwarantowało przyznanie świadczenia z wyrównaniem od dnia narodzin dziecka. Dzisiaj rodzice mają na to 1 miesiąc.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj