Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Zmiany w Systemie Informacji Pasażerskiej. Na prośbę samych zainteresowanych

Facebook

Rozkłady jazdy nie tylko z danego, ale też z sąsiedniego przystanku będzie można przeczytać na elektronicznych tablicach w niektórych miejscach Wrocławia. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta na próbę przeprogramował system informacji pasażerskiej w kilku lokalizacjach. Jak to wygląda?

Zmiana polega na tym, że stojąc – na przykład – na tramwajowym przystanku będziemy mogli szybko i wygodnie sprawdzić, czy przypadkiem z przystanku znajdującego się nieopodal nie odjeżdża szybciej jakiś pasujący nam autobus.

Firma produkująca tablice niedawno zaktualizowała ich oprogramowanie tak, by można było wyświetlić pod sobą informacje dotyczące dwóch różnych stanowisk odjazdowych. Z tej możliwości urzędnicy skorzystali już z przystanków tramwajowych: Aleja Pracy na Grabiszynie i Tramwajowa na Olszewskiego, oraz na przystankach autobusowym i tramwajowym pod Stadionem.

To na razie eksperyment. Jeżeli się powiedzie, podobne zmiany będą wprowadzone przy placu Jana Pawła II na słupkach w kierunku ul. Dmowskiego oraz pod Dworcem Nadodrze na przystanku zerówki.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj