Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Znamy już program otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury, który przypadnie na 15-17 stycznia 2016 roku

Facebook

16 stycznia w kilkunastu miejscach w centrum staną koksowniki, przechodnie dostaną gorącą kawę i herbatę, będą też mini koncerty muzyczne i pakiet informacji o imprezach. Muzycy pojawią się w nietypowych miejscach - będą koncertować w szpitalach, domach dziecka, galeriach handlowych, czy na Dworcu Głównym PKP, gdzie w holu stanie wielki fortepian.

W trzeci weekend stycznia oficjalne otwarcie Europejskiej Stolicy Kultury. Zaplanowano wystawy, koncerty, spektakle i ceremonię „Przebudzenie”, w której ma wziąć udział 150 tysięcy osób.

– opowiadał Krzysztof Maj dyrektor generalny ESK. Organizatorzy ESK chcą pokazać, że kultura jest dla każdego. Nie tylko dla bywalców galerii sztuki i teatrów. Nie ujawniono całego programu obchodów – na ten moment trzeba będzie poczekać przynajmniej do połowy grudnia. Jak zapowiadają władze miasta: To będzie najważniejsze wydarzenie w powojennej historii Wrocławia. A imprez zaplanowano prawie sto!

– mówił Radosław Grygoruk – koordynator weekendu otwarcia. Dworce, galerie handlowe, szpitale domy dziecka – w takich miejscach pojawią się muzycy.  Muzyczny Wrocław jednym z wydarzeń weekendu otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury:

– mówił Radosław Grygoruk – koordynator.

– dodaje Radosław Grygoruk.

– mówił Michał Bieniek kurator ds. wizualnych Europejskiej Stolicy Kultury.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj