Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Znamy już wyniki wstępnej weryfikacji projektów do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego

Facebook

Z blisko 800 negatywną ocenę od urzędników otrzymało około 350 wniosków. Ale to nie znaczy, że już teraz wypadają one z dalszej gry. Rozpoczynają się bowiem konsultacje z liderami, podczas których mają oni szansę na poprawienie błędów w projektach i zmianę oceny na pozytywną.

Mówi wicedyrektor biura partycypacji społecznej, Katarzyna Szymczak-Pomianowska:

Te wnioski, które kłócą się z formułą WBO raczej nie mają szansy na to, by dostać pozytywną notę i wziąć udział w głosowaniu:

Trzeba bowiem pamiętać, że decyzję o wzniesieniu pomnika podejmuje Rada Miejska i istnieją precyzyjnie określone warunki, jakie trzeba spełnić, by zaproponować postawienie monumentu. Liderzy projektów otrzymali na skrzynki mailowe informacje o tym, że mogą wziąć udział w konsultacjach i swoje projekty poprawić, bądź na przykład połączyć z podobnymi, zgłoszonymi przez innych liderów. Będą one odbywały się przez cały czerwiec w różnych rejonach miasta:

Nowością w tym roku będą dodatkowe konsultacje dla wszystkich mieszkańców w formie… gry:

– mówi Katarzyna Szymczak-Pomianowska. W tym roku odbędą się dwie gry, jedna dla Karłowic, a druga – dotycząca projektów ogólnomiejskich. Mieszkańcy mogą się na nie bezpłatnie zapisywać przez internet, na stronie magistratu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2020