Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Rząd wprowadza nowe obostrzenia! W MPK sztab kryzysowy!

Facebook

W czwartek poinformowano o nowej liście powiatów, które zostaną objęte "strefą czerwoną". Będą to 152 powiaty i 11 miast wojewódzkich - mówił Adam Niedzielski. W województwie dolnośląskim do czerwonej strefy wciągnięty został powiat: głogowski, kamiennogórski, legnicki, lubiński, milicki oraz polkowicki.

Jak poinformował minister Niedzielski –  Mamy do czynienia z sytuacją, kiedy w strefie czerwonej znalazły się 152 powiaty, czyli połowa Polski. Są to przede wszystkim powiaty gęsto zaludnione, miasta i duże ośrodki miejskie. 11 miast wojewódzkich znalazło się w czerwonej strefie.

Zmiana limitów pasażerów w pojazdach komunikacji miejskiej!

Od soboty  Wrocław, decyzją Premiera RP, miasta w strefie żółtej obejmą nowe limity pasażerów w pojazdach komunikacji miejskiej.

Oznacza to, że nasze tramwaje i autobusy będą mogły przewozić jedynie 30 proc. liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących przy jednoczesnym zachowaniu w pojeździe co najmniej 50 proc. wolnych miejsc siedzących – poinformowało MPK Wrocław.

– Miało już miejsce spotkanie sztabu kryzysowego MPK Wrocław w tej sprawie, reagujemy niezwłocznie na nowe regulacje, choć z żalem przyjmuję fakt, że dowiadujemy się o nich z mediów 24 godziny przed wejściem ich w życie – mówi prezes spółki, Krzysztof Balawejder. – Dostosowujemy nasz tabor i przygotowujemy pracowników do funkcjonowania w nowej dla Wrocławia rzeczywistości. Niezwłocznie uruchomiliśmy kampanię informacyjną dla naszych pasażerów. Na ekranach w pojazdach i na naszych profilach w mediach społecznościowych już teraz informujemy o nowych limitach – dodaje.

Informacje o tych zmianach pojawią się już dziś na ekranach LCD, a także na drzwiach każdego autobusu i tramwaju znajdą się informacje o nowych limitach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 maja 2023