Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Znamy nazwisko nowego prezesa MPK Wrocław!

Facebook

Witold Woźny nowym prezesem MPK Wrocław, dotychczas pełnił funkcję dyrektora do spraw korporacyjnych i prokurenta. Woźny z MPK związany jest od 2015 roku, wcześniej zajmował się kontrolą przetargów oraz brał udział w pracach związanych z najważniejszymi projektami spółki.

/materiały prasowe/MPK Wrocław

Kim jest nowy prezes MPK Wrocław?

Witold Woźny zastąpi na stanowisku zmarłego 19 stycznia tego roku Krzysztofa Balawejdera. Spółką w ostatnich tygodniach kierował przewodniczący rady nadzorczej, jednocześnie skarbnik miejski Marcin Urban. Witold Woźny (rocznik 1980) jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego (politologia) oraz ma tytuł Master of Business Administration (MBA). Jest również absolwentem kierunku audyt wewnętrzny i kontrola zarządcza na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Polsce, jak i za granicą, był m.in. menadżerem w firmie produkującej żywność w Londynie. Ma bardzo duże doświadczenie w realizacji inwestycji oraz zadań finansowanych ze środków unijnych i krajowych.

Witold Woźny, dzięki wszechstronnemu wykształceniu jak i znajomości firmy – jej silnych i słabych stron – gwarantuje kontynuację zmian rozpoczętych w MPK przez Krzysztofa Balawejdera. Jestem przekonany, że oddajemy spółkę w najlepsze ręce – człowieka z MPK, a jednocześnie bardzo rzetelnego, gwarantującego najwyższą jakość zarządczą menadżera.

– ocenia Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

/materiały prasowe/MPK Wrocław

W ostatnim czasie pełnił funkcję dyrektora do sprawy korporacyjnych i prokurenta. Brał też udział we wszystkich najważniejszych zadaniach realizowanych przez MPK Wrocław w ostatnich latach. W tym modernizacją i wymianą taboru Spółki, czy remontami infrastruktury.

W 2022 roku autobusy MPK przejechały niemal 30 milionów kilometrów, tramwaje 14 milionów. W tym roku w związku z otwarciem tras przez Popowice i na Nowy Dwór dojdzie kolejnych 3 miliony wozo- i pociągo-kilometrów. MPK jest rozpędzonym pojazdem, cieszymy się że ten pojazd jedzie coraz szybciej notując coraz mniej wykolejeń – w ubiegłym roku było ich 27. Do grudnia 2023 zakończymy modernizację Zajezdni Tramwajowych Borek i Gaj. Borek remontujemy obecnie i przebudowujemy na jej terenie układ torowy dodając 2 km torów. W tym roku pojawią się nie tylko nowe autobusy elektryczne we Wrocławiu, których 13 sztuk będzie obsługiwać linię K. Odbierzemy także kolejne nowe tramwaje z poznańskiego Modertransu

– wyjaśniał mediom Witold Woźny.

/materiały prasowe/MPK Wrocław

W spółce powołano też wiceprezesa. Został nim Przemysław Nowicki. Po przejściu w 2019 roku do MPK Wrocław był zastępcą dyrektora ds. korporacyjnych

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 czerwca 2023