Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Znamy nazwisko nowego prezesa TBS Wrocław

Facebook

30 listopada 2022 roku Rada Nadzorcza powołała nowego prezesa Towarzystwa Budownictwa Społecznego we Wrocławiu. Jest nim Aleksander Dychała, inżynier i menedżer, absolwent Politechniki Zielonogórskiej, Opolskiej i Wrocławskiej.

TBS Wrocław

Towarzystwo Budownictwa Społecznego we Wrocławiu, którego właścicielem jest Gmina Wrocław, działa od 1998 roku i zajmuje się budową mieszkań przeznaczonych na wynajem. W swoich zasobach posiada 100 budynków, 4133 lokale mieszkalne oraz 48 lokali użytkowych. Wszystkie inwestycje spółki realizowane są w sposób kompleksowy i obejmują budowę dróg dojazdowych, miejsc parkingowych czy placów zabaw dla dzieci.

TBS Wrocław to niezwykle ważna instytucja, której głównym zadaniem jest stworzenie komfortowych warunków do życia dla tych mieszkańców Wrocławia, których nie stać na kupno własnego mieszkania lub z innych powodów po prostu nie chcą tego robić. Co ważne, ostatnie zawirowania na rynku nieruchomości, tylko wzmocniły pozycję spółki w przestrzeni publicznej. Chcemy jeszcze bardziej podnieść jakość świadczonych usług i zadbać o aktualnych mieszkańców, którzy powinni partycypować w działaniach TBS-u i takie główne zadanie stawiam przed nowym prezesem. Pan Aleksander Dychała posiada niezbędną wiedzę, ponad 20-letnie doświadczenie w dziedzinie gospodarki nieruchomościami, a w ostatnim czasie z bardzo dobrymi wynikami realizował postawione przed nim zadania w dwóch wrocławskich spółdzielniach mieszkaniowych. Trzymam za niego kciuki i wierzę, że TBS Wrocław będzie niebawem postrzegany jako spółka będąca bardzo blisko mieszkańca

– mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Co w planach ma nowy prezes TBS-u?

 Dziękuję Radzie Nadzorczej za zaufanie i z pewnością dołożę wszelkich starań, aby po kilku tygodniach mojej pracy, postrzeganie TBS-u w przestrzeni publicznej diametralnie się zmieniło. Choć na początku będę chciał poznać działanie organizacji, spotkać się z pracownikami i ocenić powierzane im procesy, to z pewnością kluczowym aspektem mojej działalności, będą cykliczne spotkania z mieszkańcami, którzy jako partycypanci powinni mieć częściowy wpływ na kierunek funkcjonowania spółki. Przede mną ciekawe wyzwanie – z jednej strony dbałość o aktualny zasób spółki, a z drugiej koordynowanie działań inwestycyjnych. Z natury jestem jednak optymistą i wierzę, że wspólnie z moimi pracownikami uda nam się zapewnić naszym najemcą odpowiedni komfort życia

– mówi nowy prezes TBS Wrocław Aleksander Dychała.

Kim jest nowy prezes TBS?

Aleksander Dychała dotychczas pełnił funkcję prezesa zarządu spółdzielni mieszkaniowej Kozanów IV, a wcześniej, przez 9 lat, zdobywał umiejętności jako pełnomocnik zarządu i zastępca prezesa zarządu w spółdzielni mieszkaniowej ROLBUD. Swoją wiedzę zdobywał między innymi na Politechnice Zielonogórskiej, Opolskiej czy Wrocławskiej.

/informacja prasowa

Poprzedni prezes spółki Marin Kij złożył rezygnację z dotychczas zajmowanego stanowiska. Zarząd TBS-u opuścił także wiceprezes Paweł Inglot, który również złożył rezygnację.

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj