Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Znamy pełny program 17. Millennium Docs Against Gravity

Facebook

To festiwal, który od początku swojego istnienia stawia na najlepsze propozycje światowego kina dokumentalnego oraz pogłębioną dyskusję na temat współczesności.

źródło: materiały prasowe/ściana cieni

Tegoroczna edycja startuje już jutro tym razem pod hasłem ‘Z czułości do świata’…

Pokazy odbywały się będą w Dolnośląskim Centrum Filmowym, a szczegółowe informacje znajdziemy na stronie mdag.pl

Publiczność zgromadzona w Dolnośląskim Centrum Filmowym zobaczy prawie 80 tytułów kina non-fiction z całego świata, ale to nie wszystko bo festiwal to również wydarzenia towarzyszące np. bezpłatne warsztaty…

I jak dodaje Kuba Żary z Millennium Docs Against Gravity – to warsztaty, które odbywać się będą w języku angielskim, ale tak naprawdę w języku ciała, bo rzeczywiście tutaj będziemy eksplorować to jak można wyrażać siebie za pośrednictwem tańca współczesnego. Z racji tego, że ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona – obowiązują zapisy.


Podczas festiwalu nie może zabraknąć również debat i spotkań…

Nie zabraknie również dyskusji np. na temat ochrony gatunków zagrożonych morskich zwierząt ze specjalistami z wrocławskiego ZOO po seansie „Zatoki cieni”.

Stałym elementem wrocławskiej odsłony festiwalu jest rywalizacja o Nagrodę Marszałka Województwa Dolnego Śląska w wysokości 3000 euro. W tym roku o zwycięstwo ubiegać będzie się trzynaście tytułów z całego świata. Jak mówi Kuba Żary z Millennium Docs Against Gravity konkurs to sekcja od której zawsze dobrze rozpocząć swoją przygodę z festiwalem…

Grand Prix przyzna w tym roku 4-osobowe jury, które swoją decyzje ogłosi 11 września.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 lutego 2021