Radio Gra Wrocław

Znamy program półkolonii we Wrocławiu. Szkoły i miejskie instytucje odkryły karty

Ruszyły zapisy na letnie półkolonie we Wrocławiu. W planach między innymi zajęcia sportowe, artystyczne, czy naukowe. Część z nich jest bezpłatna. Sprawdź szczegóły.

/materiały prasowe/UMW

Zajęcia w szkołach

W te wakacje ponad 30 wrocławskich szkół organizuje dla uczniów letni wypoczynek. Półkolonie organizowane są przeważnie w ostatnim tygodniu czerwca i na początku lipca, w podziale na tygodniowe turnusy.

Każda szkoła ma swój plan półkolonii. Przeważnie jest on zgodny z zainteresowaniami uczniów, tak by chętnie przychodzili na zajęcia. W ofercie są m.in.: zajęcia sportowe, artystyczne, szachowe, muzyczne i plastyczne. Niektóre placówki będą organizować także wyjścia poza szkołę np. do zoo, muzeum czy kina

– mówi Monika Dubec z Wydziału Komunikacji Społecznej UM we Wrocławiu.

Organizowane są one z reguły w godzinach, by rodzic mógł przed pracą dziecko zawieźć i po pracy je odebrać

– dodaje.

Zapisy prowadzone są bezpośrednio w szkołach, gdzie należy zgłaszać chęć uczestnictwa dziecka w zajęciach.

Letnie półkolonie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Dzieciaki spędzają aktywnie czas ze swoimi kolegami, a rodzice mają zapewnioną profesjonalną opiekę dziecka z gwarancją atrakcyjnych zajęć

– mówi Leszek Wesołowski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 71 we Wrocławiu.

Biorąc pod uwagę, że liczba miejsc na półkoloniach jest ograniczona, to warto już teraz zapoznać się z ofertami i nie zwlekać z podjęciem decyzji do ostatniej chwili

– dodaje.

Koszt tygodniowego turnusu szkolnej półkolonii (w zależności od placówki) wynosi średnio od 100 do 300 złotych plus koszty posiłków.

Młodzieżowych Domach Kultury – bezpłatne zajęcia

Na letnie zajęcia zapraszają także wszystkie wrocławskie Młodzieżowe Domy Kultury. Chętni mogą bezpłatnie zapisać się m.in. na warsztaty: muzyczne, taneczne, plastyczne lub naukowe. Zapisy prowadzą bezpośrednio Młodzieżowe Domy Kultury.

W sumie w szkołach i Młodzieżowych Domach Kultury przygotowano ok. 9,4 tys. miejsc na letnich zajęciach i półkoloniach (więcej niż w roku ubiegłym).

Sportowo i aktywnie

Jak co roku dla dzieci, spędzających wakacje we Wrocławiu, WCT Spartan przygotował sportowe półkolonie: pływacko-rolkarskie (ul. Wejherowska 34), tenisowo-rolkarskie (ul. Spiska 1), piłkarsko-sportowe (ul. Lubińska 53 i ul. Krajewskiego 2), sportowe (ul. Hallera 81).

To doskonała okazja, by poznać nowe sporty lub doskonalić swoje umiejętności w którejś z dyscyplin. Zajęcia odbywają się w nowoczesnych obiektach, pod okiem profesjonalnej kadry opiekunów oraz terenów. Idealna okazja, by aktywnie spędzić czas wśród rówieśników

– podkreśla Maciej Moczko z WCT Spartan.

Sportowe turnusy (dla dzieci od 6 do 14 lat) rozpoczynają się pod koniec czerwca i potrwają do końca sierpnia (od godz. 7.30 do godz. 16.30). Kosztują od 809 zł do 849 zł.

Więcej informacji o zapisach znajdziecie TUTAJ

AquaWakacje przy ul. Borowskiej

AquaWakacje to zorganizowane półkolonie dla dzieci w wieku 7-12 lat pod opieką profesjonalnych animatorów oraz ratowników. Dzieci spędzą czas w tropikalnym klimacie Aquaparku. Każdy dzień tygodnia jest z innym motywem przewodnim (m.in. Wioska Indiańska, wycieczka na Hawaje, tajemnica podwodnego świata, Piraci atakują).

Wodna przygoda podczas AquaWakacji gwarantuje dużo zabawy i uśmiechu. Jest znakomitą okazją, by nauczyć się pływać lub poprawić technikę pływania, a także wyrobić kartę pływacką

– dodaje Adrianna Pawlicka, rzeczniczka Wrocławskiego Parku Wodnego.

Wodne półkolonie startują 24 czerwca i potrwają przez całe wakacje, od godziny 7.30 do 17.00 przez 5 dni w tygodniu (od poniedziałku do piątku). Można zapisywać się na dowolną ilość dni (cały turnus lub na pojedyncze dni).

Cena 5-dniowego turnusu to 999 złotych. Za jeden dzień 299 złotych. Zapisy dostępne na stronie TUTAJ

Wakacje na MAXA w Hali Stulecia

Ruszyły też już zapisy na letnie półkolonie we wrocławskiej Hali Stulecia, w której dzieci (6-13 lat) będą mogły przeżyć niezapomniane wakacyjne przygody.

Zajęcia przez całe wakacje odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 17.00.

Zabierzemy dzieci w podróż po różnych planetach, gdzie będą projektować i budować własne miasta. Także na piracką wyprawę własnym statkiem czy do Meksyku, by odkryć jego piękno. Będzie mieli też coś dla amatorów zagadek oraz miłośników architektury i ekologii

– opowiada Tomasz Myszko-Wolski z wrocławskiej Hali Stulecia.

Zajęcia organizowane będą w formie warsztatów aktywnymi zabawami na świeżym powietrzu. Tygodniowy turnus wraz z wyżywieniem kosztuje 920 złotych.

Więcej informacji i zapisy znajdziecie TUTAJ

Półkolonie jeździeckie na Partynicach

Codzienne jazdy konne, zajęcia w stajni, nauka pielęgnacji tych zwierząt to umiejętności, które dzieci będą nabywały podczas wakacji jeździeckich na wrocławskich Partynicach. Organizatorzy letnich półkolonii przygotowali łącznie 10 turnusów.

Dzieci będą przebywać wśród zwierząt, jeździć konno, uczyć się opiekować zwierzętami. Często zdarza się tak, że podczas półkolonii połykają bakcyla jeździectwa i we wrześniu spotykamy się z nimi podczas zająć nauki jazdy konnej w naszej szkółce

– mówi Agata Więckowiak, koordynator półkolonii jeździeckich na Partynicach.

Uczestnicy półkolonii będą poznawać też różne dyscypliny konne, takie jak: woltyżerka czy working equitation. Zapoznają się z tajnikami pracy konnego oddziału straży miejskiej, spotykają się z hipoterapeutą oraz z psim behawiorystą. Nowością będą turnusy hobby horse.

Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00.

Turnusy startują 24 czerwca i potrwają do 30 sierpnia. Szczegóły dotyczące półkolonii oraz zapisy znajdziecie TUTAJ