Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Znamy projekt budżetu Wrocławia na rok 2023

Facebook

5,56 miliardów złotych dochodów i 6,23 miliardów złotych wydatków, tak prezentują się liczby w ramach ogłoszonego właśnie projektu budżetu Wrocławia na rok 2023- uwzględnia on wprowadzony we wrześniu miejski plan oszczędzania.

/Departament Prezydenta Wrocławia

We wrześniu ogłosiłem miejski plan oszczędzania. To działania związane z ograniczaniem zużycia energii w miejskich jednostkach oraz przestrzeniach Wrocławia, ale również rezygnacja z organizacji części corocznych wydarzeń. Te decyzje zostały oczywiście uwzględnione w projekcie przyszłorocznego budżetu Wrocławia. To przede wszystkim budżet bezpieczny. Dość powiedzieć, że inflacja wynosi już blisko 18%, a ceny energii mogą być w przyszłym roku wyższe od tegorocznych ponad dwukrotni. – mówi Jacek Sutryk, Prezydent Wrocławia.

Główne założenia

Zgodnie z założeniami, dochody Wrocławia wyniosą łącznie 5,56 miliardów złotych i będą wyższe od zeszłorocznych o blisko 240 milionów zł. To między innymi 1,7 miliardów złotych z PIT i CIT, a także 754 milionów złotych wpływów z podatków oraz 428 mln złotych wpływów z opłat. Subwencja rządowa ma wynieść 1,06 miliardów złotych.

Projekt budżetu Wrocławia zakłada również 8653 zł dochodów per capita, 667 milionów złotych deficytu oraz deficyt bieżący w wysokości 209 milionów złotych

/Departament Prezydenta Wrocławia

Edukacja

Wydatki na oświatę i wychowanie, oraz edukacyjną opiekę wychowawczą, będą stanowić jedną trzecią budżetu miasta- 2,06 miliardów złotych.

Inwestycje

Jeśli chodzi o inwestycje, w ramach budżetu planowane są środki wynoszące 940 milionów złotych. A w tym między innymi: Trasa Autobusowo-Tramwajowa na Nowy Dwór, budowa drugiego etapu obwodnicy Leśnicy czy kontynuacja projektu TORYwolucja.

Mieszkańcy

Nie zabraknie również pieniędzy na wsparcie mieszkańców. 585 milionów złotych zaplanowano na zadania związane z pomocą i polityką społeczną oraz rodziną. To pieniądze przeznaczone między innymi na zasiłki, dodatki mieszkaniowe czy działalność placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz Domów Pomocy Społecznej.

/Departament Prezydenta Wrocławia

/Departament Prezydenta Wrocławia

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj