Radio Gra Wrocław

Znamy trasę wrocławskiego półmaratonu. Jak będzie przebiegać?

Tegoroczna trasa biegu prowadzić będzie przez najciekawsze zakątki miasta. Na liście znajdą się takie miejsca jak most Grunwaldzki czy aleja Różyckiego, a także plac Wolności. W wydarzeniu weźmie udział ponad 8 tysięcy zawodników z całego świata.

/zdjęcie ilustracyjne/pixabay

O wydarzeniu

Nocny Wrocław Półmaraton to flagowa impreza biegowa w stolicy Dolnego Śląska. Zawody odbywają się co roku już od 9 lat i niezmiennie organizuje je Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław. Wyjątkiem był rok 2020 i 2021, kiedy pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany zawodników i popularna “połówka” nie mogła wystartować. Poprzednią edycję po raz pierwszy w historii wygrał Polak. Patryk Kozłowski przebiegł półmaratoński dystans w czasie 01:05:11.

Nocny Wrocław Półmaraton to wyjątkowe wydarzenie w skali całej Europy. Zawodnicy startują o godz. 22:00 i po zmroku przemierzają ulice miasta stu mostów. Trasa mieni się od iluminacji i wyjątkowych opraw, przygotowanych specjalnie na potrzeby wydarzenia. Wspaniałego anturażu dodają kibice zgromadzeni na ulicach Wrocławia i Stadionie Olimpijskim, gdzie znajduje się start i meta imprezy.

Trasa 9. Nocnego Wrocław Półmaratonu

Tegoroczna trasa biegu prowadzi przez najpiękniejsze i najciekawsze zakątki miasta. Znajdą się na niej zarówno klasyczne i dobrze znane zawodnikom fragmenty, takie jak most Grunwaldzki, ul. Grodzka czy aleja Różyckiego, ale również zupełnie nowe elementy – m.in. ulica Sienkiewicza, plac Wolności czy Aleja Wielkiej Wyspy.

/Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław/Pełna trasa półmaratonu

Na trasie 9. Nocnego Wrocław Półmaratonu do dyspozycji zawodników będą m.in. cztery punkty nawadniania, punkty odżywcze, kurtyny wodne oraz toalety. Ich lokalizacje zostaną podane wkrótce. Warto dodać, że na uczestników biegu i kibiców zgromadzonych na ulicach będzie czekało wiele niespodziewanych atrakcji.

Dobra wiadomość dla kierowców

Po raz pierwszy od wielu lat trasa wrocławskiego półmaratonu nie będzie przebiegała przez południową część miasta. Z jej obrębu wykluczone zostały m.in. ul. Powstańców Śląskich, Al. Wiśniowa czy ul. Ślężna. W tym roku zawodnicy będą orbitowali wokół ścisłego centrum oraz Wielkiej Wyspy, dzięki czemu południe Wrocławia pozostanie otwarte dla ruchu samochodowego.

Jak można wziąć udział?

W puli organizatora zostało już tylko kilkaset pakietów startowych. 9. Nocny Wrocław Półmaraton rozpocznie się 17 czerwca o godz. 22:00. Zapisu na bieg można dokonać tutaj.