Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Znamy wyniki Dolnośląskiego Funduszu Odrzańskiego

Facebook

Ponad milion złotych trafi jeszcze w tym roku do organizacji pozarządowych działających na rzecz turystyki na Odrze na Dolnym Śląsku. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego rozstrzygnął konkurs dla organizacji pozarządowych pod nazwą „Dolnośląski Fundusz Odrzański”.

/Urząd Marszałkowski/materiały prasowe/Krzysztof Konieczny Odra/

Do konkursu można było zgłaszać projekty związane z budową lub modernizacją infrastruktury turystycznej na terenach nadodrzańskich, a także z zakupem sprzętu pływającego. Celem Dolnośląskiego Funduszu Odrzańskiego jest poprawa warunków uprawiania turystyki na terenach nadodrzańskich.

Rozstrzygamy dzisiaj Dolnośląski Fundusz Odrzański – wsparcie dla NGOsów – dla tych, którzy chcą rozwijać turystykę na Odrze. Ponad milion złotych na kajaki, łódki, motorówki, supy, pomosty, sprzęt pływający nie tylko tradycyjny, ale też z silnikami elektrycznymi. Bardzo się z tego powodu cieszę. Dzisiejsza wspaniała pogoda, jeszcze przed sezonem, zapowiada, że na Odrze życie będzie jeszcze bogatsze i jeszcze bardziej radosne. Wszystkich serdecznie zapraszam!

– mówi Krzysztof Maj, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego odpowiedzialny za turystykę.

/Urząd Marszałkowski/materiały prasowe/Krzysztof Konieczny Odra/

Do konkursu stanęło kilkanaście organizacji pozarządowych. Trzynastu z nich przyznano dotacje na ponad milion złotych – dokładnie 1.055.425,00 zł, choć początkowy budżet funduszu wynosił 500.000,00 zł.

Ostatni Dolnośląski Fundusz Odrzański miał miejsce 5 lat temu i był przeznaczony tylko dla gmin. W tym roku ogłosiliśmy konkursy zarówno dla gmin, jak i dla organizacji pozarządowych. Bardzo cieszy nas, że tak wiele z nich chce działać na rzecz rozwoju turystyki wodnej na Dolnym Śląsku i na rzecz samej Odry. Jakość zaproponowanych projektów i pozytywna ocena komisji konkursowej skłoniły Zarząd Województwa Dolnośląskiego do podniesienia kwoty przeznaczonej na konkurs na ponad milion złotych

– wyjaśnia Bartłomiej Kubicz, Dyrektor Departamentu Kultury, Turystyki i Promocji Urzędu Marszałkowskiego.

Dzięki dotacjom na Odrze pojawi się kilkadziesiąt nowych łodzi, kajaków, motorówek, pontonów, powstaną lub zmodernizują się wypożyczalnie sprzętu wodnego (w tym jedna mobilna), pomosty, a także infrastruktura na brzegu rzeki – miejsca do odpoczynku, miejsca na ogniska, grille, wiaty, place zabaw i boiska do siatkówki plażowej.

Wyniki konkursu dostępne są na stronie tutaj

Informacji na temat Dolnośląskiego Funduszu Odrzańskiego udziela Wydział Turystyki:

  • Natalia Mutor: 693 315 444, natalia.mutor@dolnyslask.pl

/Urząd Marszałkowski/materiały prasowe/Krzysztof Konieczny Odra/

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj