Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Znamy wyniki wrześniowego naboru do Mikrograntów!

Facebook

Pomimo pandemii zgłoszono rekordowe 129 propozycji na działania w całym mieście, a spośród nadesłanych zgłoszeń eksperci i ekspertki wybrali 33 projekty.

 

W mikrograntach mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia mogą realizować swoje pomysły na działania z zakresu animacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym. W obecnych czasach epidemii kluczową role musi odgrywać bezpieczeństwo, jak zatem udało się to pogodzić?

W tym przypadku oznacza to, że mniejsze grupy spotykają się na żywo natomiast więcej osób może wziąć udział np. poprzez transmisję online.

Z 85 zgłoszonych pomysłów do ścieżki dla osób fizycznych i grup nieformalnych, komisje wybrały 13. Po 3 z Fabrycznej, Krzyków oraz Psiego Pola i 4 ze Śródmieścia…

I jak dodaje Anna Bieliz, koordynatorka programu Mikrogranty ze Strefy Kultury Wrocław – będziemy je przerabiać np. na proporczyki do zawieszenia na ścianie czy praktyczne woreczki na warzywa. Następnie będziemy je ozdabiać motywami graficznymi kojarzącymi się z różnym ulicami właśnie na obszarze Krzyków.

W działania we Wrocławiu ponownie zaangażują się także lokalne NGO-sy. W ścieżce dla organizacji pozarządowych spośród 31 zgłoszonych inicjatyw niezależni eksperci wybrali 10 projektów…

Mówi Kazimierz Szepiela z Fundacji Umbrella. W ramach Mikrograntów NGO zorganizowane zostaną również m.in. zajęcia animacji poklatkowej, które przybliżają sztukę abstrakcyjną i film artystyczny, warsztaty inspirowane upcycklingiem oraz rodzinne spotkania, na których poznając podstawy robotyki, wspólnymi siłami chętni stworzą własnego robota.

Wrocławska młodzież, mimo trudnej sytuacji i ograniczonego pola do współpracy, także i tym razem postanowiła wziąć miasto w swoje ręce. W ścieżce dla nieformalnych grup złożonych z minimum trzech osób w wieku od 13 do 21 lat wsparcie otrzyma 10 projektów, a trzy dodatkowo trafiły na listę rezerwową i czeka na decyzję o dofinansowaniu…

I jak dodaje Alicja Pietrzyk, koordynarka mikrograntów młodzieżowych – dziewczyny dziewczyny na osiedlu Huby będą proponowali mieszkańcom integracje właśnie poprzez gry planszowe. Do połowy grudnia młodzież zrealizuje także grę fabularną odkrywającą osiedlowe historie z Księża Małego i Wielkiego oraz cykl spotkań z kulturą Japonii, których motywem przewodnim będzie subkultura skateboardingu.

Terminy realizacji wszystkich wybranych propozycji ustalone zostaną po indywidualnych negocjacjach z każdą osobą, grupą i organizacją, a projekty muszą zostać zrealizowane do grudnia. Kolejny nabór odbędzie się we lutym 2021 roku.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 marca 2021