Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Znany reżyser Petr Zelenka będzie gościł w Centrum Technologii Audiowizualnych

Facebook

Kino czeskie w CeTA. Centrum Technologii Audiowizualnych zapowiada spotkanie z Petrem Zelenką. Czeski reżyser, jeden z najlepszych twórców europejskiego kina przyjedzie na zaproszenie Zakładu Bohemistyki Uniwersytetu Wrocławskiego, w ramach projektu Visiting Professors.

fot. dcondrey \ pixabay.com

W czwartek (09.03.) o godz. 16.00 w CeTa pokaże swój najnowszy film „Zagubieni” i spotka się z publicznością. Ta produkcja była czeskim kandydatem do Oscara w kategorii „Najlepszy film nieanglojęzyczny. „Wstęp na pokaz i spotkanie z reżyserem jest bezpłatny za okazaniem wejściówki. Te są do odebrania przy ul. Wystawowej 1.

Petr Zelenka to jeden z najbardziej znanych współczesnych czeskich reżyserów i scenarzystów, który wnosi twórczy i znaczący wkład w budowę nowej kinematografii czeskiej i europejskiej. Obecnie należy do grona najpopularniejszych i najczęściej nagradzanych twórców z Europy Środkowo-Wschodniej. Jest reżyserem takich filmów jak „Guzikowcy” i „Bracia Karamazow”, a także scenarzystą „Samotnych” oraz laureatem m.in. rotterdamskiego Tygrysa i wielokrotnie Czeskich Lwów.

W Polsce Zelenka ma duże grono wiernych widzów, którzy z zainteresowaniem wyczekują jego kolejnych filmowych projektów. Miłośnicy jego twórczości będą mieli okazję spotkać się z reżyserem już 9 marca 2017 r., o godz. 16.00, w Studiu Filmowym im. Zbyszka Cybulskiego w Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA we Wrocławiu (byłej Wytwórni Filmów Fabularnych). Zaprezentowany zostanie najnowszy film Zelenki „Zagubieni”, pełen absurdalnego humoru i ironicznego spojrzenia na rzeczywistość, który był czeskim kandydatem do Oscara w kategorii „Najlepszy film nieanglojęzyczny”. Po pokazie odbędzie się dyskusja i spotkanie z reżyserem.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc należy wcześniej odebrać wejściówkę na portierni CeTA (ul. Wystawowa 1, Wrocław).

Więcej informacji TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 marca 2023