StartPolecamy W Radiu Gra Wiadomości Wiadomości dnia

„Znikająca” droga rowerowa na Legnickiej? Cykliści jeżdżą między pieszymi na pl. Jana Pawła II

Dopiero od naszego reportera Łukasz dowiedział się, że może – i powinien – przedostać się w takiej sytuacji  na drugą stronę Legnickiej:

– opowiada nasz słuchacz. Faktycznie, rozwiązanie jest dość nietypowe. Droga rowerowa po północnej stronie ulicy kończy się światłami z tzw. śluzą rowerową, która ma ułatwić włączenie się do ruchu przed autami i pokonanie krzyżówki.

Brzmi skomplikowanie? Może, ale w tym szaleństwie jest metoda – przekonuje wrocławski oficer rowerowy. Bo gdyby pozwolić rowerzystom jechać cały czas prosto – wjechaliby pod prąd w ul. św. Mikołaja. Trzeba ich więc przekierować:

– wyjaśnia oficer rowerowy Daniel Chojnacki. „Faktycznie, tuż po otwarciu tej drogi mieliśmy zgłoszenia, że jest to mało czytelne” – dodaje:

Najwyraźniej jednak się nie udało. Bo choć – jak przekonuje Chojnacki – pisma ze skargami przestały przychodzić do urzędu, to dalej dziesiątki zdezorientowanych rowerzystów jeżdżą chodnikiem do placu Jana Pawła II. Irytując pieszych. A przecież organizacja ruchu powinna być intuicyjna.

Czytelniejsze oznakowanie? Nie było planowane – usłyszał nasz reporter od oficera rowerowego. Ale już podczas nagrania wypowiedzi dla Radia GRA pojawiły się pomysły, jak poprawić sytuację:

Zdaniem Chojnackiego może to jednak nie dać oczekiwanego efektu, bo rowerzyści to dość wygodna grupa użytkowników i lubią sobie skracać drogę. Nawet wbrew przepisom.

Co Wy uważacie o drogach rowerowych w tym rejonie? Czy oznakowanie jest tam czytelne? Czy czujecie się bezpiecznie? Dzwońcie do nas i piszcie na redakcja@radiogra.pl.

 

Zostaw komentarz