Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Żołnierze WOT angażują się w walkę z koronawirusem!

Facebook

Trwa ogólnopolska akcja antykryzysowa pod kryptonimem „Odporna Wiosna”. Żołnierze 16. Dolnośląskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej angażują się w wiele akcji.

Zadania terytorialsów obejmują między innymi dostawy żywności i leków, w tym zakupów dla seniorów. Angażują się też w pomoc policjantom, straży granicznej, czy szpitalom.

Tłumaczy Renata Mycio, oficer prasowy 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Terytorialsi angażują się także w pomoc podczas służby innych mundurowych…

Pytał nasz reporter – Piotr Krejner

Żołnierze wspierają też rodziny personelu medycznego, kombatantów, osoby starsze przebywające na kwarantannie, a także intensywnie oddają krew…

Doszło też do pierwszego incydentu z próbą wyłudzenia pieniędzy na tzw. „żołnierza WOT”. Oszuści, próbowali podszyć się pod żołnierzy Obrony Terytorialnej. W przypadku podejrzeń prób wyłudzenia należy powiadomić Policję oraz koordynatora z brygady WOT…

Szczególną grupą, którą terytorialsi wspierają w dobie walki z koronawirusem są weterani i osoby starsze. Seniorzy znajdują się w grupie największego ryzyka spowodowanej wirusem COVID- 19. Weterani i seniorzy chętnie korzystają ze wsparcia, które polega na codziennym kontakcie telefonicznym oraz odpowiedzi na ich podstawowe potrzeby.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2020