Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Zoo wyróżnione nagrodą „Wrocław bez Barier”

Facebook

Wrocławskie Zoo zostało nagrodzone w organizowanej już po raz dwunasty edycji Plebiscytu „Wrocław bez Barier” imienia Bartłomieja Skrzyńskiego. Plebiscyt ma na celu uhonorowanie inicjatyw, działań i przedsięwzięć, które przyczyniły się lub przyczyniają się do rozwoju sytemu wsparcia osób z niepełnosprawnościami.

/informacja prasowa zoo wrocław

Pomysł na zorganizowanie plebiscytu narodził się w 2010 roku jego pomysłodawcą jest Bartłomiej Skrzyński, nieżyjący już Rzecznika miasta Wrocławia do spraw Osób Niepełnosprawnych, który to przez lata odwiedzał zoo, opiniując nowe inwestycję i podpowiadając rozwiązania mające na celu ułatwienie poruszania się po ogrodzie osobom z różnego rodzaju niepełnosprawnością.

/informacja prasowa zoo wrocław

Co oznacza ta nagroda?

Jesteśmy wdzięczni za to wyróżnienie. Jest ono nie tylko podsumowaniem naszej kilkunastoletniej pracy, ale i motywacją do dalszych działań. ZOO Wrocław to 157 lat tradycji, która jest przywilejem, ale i wyzwaniem, szczególnie w obszarze inwestycji. A te staramy się od lat realizować tak, aby nasz obiekt był nie tylko przyjazny naszym podopiecznym, ale także wszystkim ludzkim gościom

–mówi Agnieszka Korzeniowska, Dyrektorka Wydziału Marketingu wrocławskiego zoo.

/informacja prasowa zoo wrocław

Jak wyglądają te obiekty?

Wśród obiektów w pełni przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością, w tym na wózkach, znajduje się największy pawilon – Afrykarium. Dzięki windom i podjazdom osoba na wózku może pokonać całą trasę zwiedzania i podziwiać wszystkie eksponowane tam zwierzęta. Rampy i podjazdy znajdują się także w innych pawilonach, a cały teren zoo obfituje w kładki i mostki. Wrocławskie zoo nie zapomina również o osobach niewidomych. Przy stanowisku panter śnieżnych znajdują się mosiężne informatory zapisane w alfabecie Braille’a.

/informacja prasowa zoo wrocław

/informacja prasowa zoo wrocław

Kolejnym takim obiektem jest Ptaszarnia, która została oddana do użytku w tamtym roku. Pawilon został doceniony w tegorocznej edycji konkursu “Zabytek Zadbany”, gdyż został odrestaurowany z najwyższą troską nie tylko o detale architektoniczne, ale także użytkowników. Posiada liczne edukacyjne wystawy sensoryczne, a dostęp do budynku ułatwia podnośnik elektryczny dla osób poruszających się na wózkach.

Już niedługo w wolierach zewnętrznych, powstaną nowe ścieżki spacerowe, które będą przystosowane dla osób z niepełnosprawnością, w tym na wózkach. Przetarg na wykonawcę tej inwestycji został już ogłoszony.

/informacja prasowa zoo wrocław

Wiele się już udało zrobić, by osoby z niepełnosprawnością mogły odwiedzić wrocławskie zoo bez barier, co nie oznacza, że ten proces się zakończył. W kolejce czekają kolejne modernizacje z uwzględnieniem dostępności, a aktualnie przygotowujemy nasz zespół do szkoleń z obsługi gości o specjalnych potrzebach

– wylicza Agnieszka Korzeniowska.

/informacja prasowa zoo wrocław

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023