Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Zupa to nie tylko posiłek. To też okazja do rozmowy – dołącz do wolontariuszy!

Facebook

Zupa to nie tylko posiłek. To też okazja do rozmowy i pomocy – mówią wolontariusze oddolnej inicjatywy pod hasłem Zupa Na Wolności. W każdą niedzielę od prawie trzech lat ochotnicy rozdawali potrzebującym ciepłe posiłki przed Narodowym Forum Muzyki.

 

mówił Konrad Stanowicz, współzałożyciel Zupy na Wolności.

Teraz przez pandemię wolontariusze musieli zrezygnować z wydawania zupy. Jednak w zamian za to kilka razy w tygodniu wychodzą na ulice miasta i docierają do poszczególnych potrzebujących, rozdając im kanapki i ubrania. Często dużą pomocą jest też sama rozmowa. Wolontariusze znają niektórych swoich podopiecznych już od kilku lat.

mówiła Joanna Drab-Pasierska, jedna z wolontariuszek Zupy na Wolności

Chociaż pogoda zrobiła się już nieco wiosenna, najgroźniejsze dla osób bezdomnych są noce, które nadal potrafią być mroźne. Boimy się o nich – mówi Konrad Stanowicz.

Przedstawiciele zupy na wolności zapewniają, że osoby, które chciałyby wziąć udział w akcji nie muszą bać się o swoje bezpieczeństwo.

Grupie aktywistów udało się także wydać ponad tysiąc egzemplarzy specjalnych przewodników dla osób w kryzysie bezdomności. W niewielkich broszurach, na mapie zaznaczone są miejsca, w których można znaleźć nocleg, jedzenie, ubrania, a także inne formy pomocy. Jak zaznaczają członkowie grupy, przewodniki przydają się też samym wolontariuszom.

Zainteresowani dołączeniem do grupy wolontariuszy mogą zgłaszać się poprzez facebookowy fanpage Zupy na Wolności.Kamil Kuchta

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj